اظهارنظر جانشین وزیر ارشاد درباره واگذاری نمایش خانگی

خطوط سبز از خطوط قرمز مهم تر است

خطوط سبز از خطوط قرمز مهم تر است

لباس دونی: در امتداد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و سیما و نگرانی های مطرح شده، معاون وزیر ارشاد اعلام نمود مقرر است طبق درخواست رئیس جمهور و تصمیم وزارت ارشاد چند جلسه مجزا با ذینفعان و دست اندرکاران حوزه صوت و تصویر اجرا شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرو دستور رئیس جمهور به وزارت ارشاد برای مشورت و همفکری با همه ذینفعان حوزه صوت و تصویر فراگیر، نخستین جلسه از سلسله جلسات همفکری در محل وزارت ارشاد با حضور سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران پلت فرم های نمایش خانگی انجام شد.
هاشمی در آغاز این جلسه به بند ششم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ی صوت و تصویر فراگیر اشاره نمود و گفت طبق درخواست رییس جمهور مقرر است جلسات مختلفی جهت بررسی این مساله اجرا شود.
او اظهار داشت: طبق تصمیم وزارت ارشاد، مقرر است چهار جلسه مجزا با ذینفعان و دست اندرکاران حوزه صوت و تصویر اجرا شود.
به گفته هاشمی جلسه اول مقرر است با حضور سکوهای پخش محتوا و توزیع کنندگان، جلسه دوم با تولیدکنندگان محتوا و اصناف هنری، جلسه سوم با حقوقدانان و جلسه چهارم با شرکت پژوهشگاه ها و مراکز افکارسنجی برای موضوع محتوا و نظر مخاطبین اجرا شود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت هایش به مسئله راهبردی صوت و تصویر فراگیر تاکید کرد و اضافه کرد: در اینجا مردم ذینفعان اصلی موضوع صوت و تصویر فراگیر محسوب می شوند و باید در این مصوبه به عنوان محور اساسی لحاظ شوند.
وی ادامه داد: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سکوهای نمایش خانگی یک نگاه فرصت محور است و این درحالی است که ذات وزارت فرهنگ یک نهاد تولیدکننده نیست و یک دستگاه اصالتا تنظیم گر و حمایت گر است و این نهاد، با این خاصیت در حوزه فرهنگ و هنر و در موضوع صوت و تصویر فراگیر، یک فرصت است که می تواند محور باشد.
جانشین وزیر ارشاد در ادامه اظهار داشت: دغدغه اصلی و مشترک این وزارتخانه با صداوسیما، مسئله محتوا و فرهنگ است و دغدغه مسئولین این وزارتخانه، مسأله نظارت بر کیفیت و مرزبانی محتوا است. البته قائلیم که خطوط سبز مهم تر از خطوط قرمز است و در حقیقت گره گشایی از مسائل مختلف فرهنگی و فرهنگ سازی های لازم در جامعه، با این خطوط سبز ممکنست.
در این جلسه نمایندگانی از پلت فرم های نمایش خانگی نیز ایده ها و دغدغه های خودرا مطرح نمودند و ضمن درخواست از مراجع لازم برای تعریف دقیق صوت و تصویر فراگیر، نسبت به تنظیم گری حذفی، رقابتی و سلیقه ای در این زمینه اظهار نگرانی جدی کردند.
منبع:

1402/04/14
12:08:19
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی