معاون وزیر فرهنگ تاكید كرد:

ارائه آثار فرهنگی در فضای مجازی، نویددهنده بازارهای آنلاین هنر در آینده

ارائه آثار فرهنگی در فضای مجازی، نویددهنده بازارهای آنلاین هنر در آینده

به گزارش لباس دونی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییراتی كه بحران همه گیری كرونا در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز؛ همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری به وجود می آورد اظهار داشت: این تغییرات حالا با ارائه رایگان یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.


بحران همه گیری كرونا بی تردید، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز و همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری ایجاد خواهدنمود. این تغییرات حالا با ارائه رایگان یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده است كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لادن حیدری روز چهارشنبه از وقوع بحران های موازی همه گیری كرونا در عرصه های اقتصادی سخن گفت و ضمن تاكید بر ضروری بودن توقف فعالیت مراكز فرهنگی و هنری برای حفظ مصونیت و شكستن زنجیره انتقال بیماری، گفت: از همان روزهای نخست، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی برای پشتیبانی از كسب و كارهای لطمه دیده در بحران كرونا را در دستور كار وزارتخانه قرار داد.

وی اضافه كرد: مراكز فرهنگی و هنری اولین مكان هایی بودند كه با همه گیری ویروس كرونا برای مقابله با این بحران و حفظ سلامتی شهروندان، فعالیت شان متوقف و كسب و كارشان، تعطیل شد. این رخداد در حالی بود كه همیشه آخرین ماه سال و به دنبال آن نوروز، به راستی بهار شكوفایی كارهای فرهنگی بود كه با اكران برترین های جشنواره های فجر در سالن های سینمایی و تماشاخانه ها و كنسرت ها آغاز می شد و به نمایشگاه بین المللی كتاب در اردیبهشت ماه می رسید.

حالا توقف این رویدادهای باشكوه و جذاب فرهنگی و هنری به منزله وارد شدن لطمه های جدی و نتایج ناگوار برای فعالان اقتصادی و نیز شاغلان بخش فرهنگ و هنر است.بسته های حمایتی از كسب و كارهای فرهنگی آماده می شود

مسئول محیط كسب و كار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین بسته های حمایتی و ارائه آنها به ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و دیگر دستگاه ها و نهادهای ذی ربط نظیر وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و شهرداری ها آگاهی داد و اظهار داشت: مهمترین اقدام در این راستا تصویب كسب و كارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای در شمار كسب و كارهای ده گانه لطمه دیده و مشمول حمایت های مصوبه هیأت دولت بود و الان رایزنی و پیگیرهای فشرده ای برای اختصاص یارانه ها، معافیت ها و دیگر مهلت ها و تسهیلات قانونی دراین زمینه جریان دارد.

حیدری همین طور از تدوین گزارش ارزیابی خسارت های ناشی از همه گیری ویروس كرونا و محدودیت های حاصله از آن در بخش فرهنگ و هنر آگاهی داد و اضافه كرد: این ارزیابی خسارت سراسری، مبنایی برای حمایت های دولتی و جبران خسارات تعیین خواهدنمود.

وی اضافه كرد: بحران همه گیری كرونا بی تردید، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز و همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری ایجاد خواهدنمود. این تغییرات حالا با ارائه رایگان یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده است كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری كرد با عبور از این بحران، دیگر بار شاهد رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و شور و نشاط آفرینش گران توانای كشور در فضاهای عمومی باشیم.


1399/01/21
12:04:22
5.0 / 5
3174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس دونی