همگام با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر؛

اجراهای شب ششم جشنواره موسیقی فجر نغمه های چكاوك در تالار وحدت

اجراهای شب ششم جشنواره موسیقی فجر نغمه های چكاوك در تالار وحدت

به گزارش لباس دونی شب ششم از سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، با حضور ۱۲ هنرمند و گروه ایرانی و خارجی در شش سالن محل برگزاری مهمترین رویداد موسیقی كشور برگزار می شود.


در یكی از جذاب ترین اجراها مخاطبان حاضر در كاخ جشنواره (تالار وحدت) میهمان نغمه های اركستر ایرانی چكاوك خواهند بود.
امشب (دوشنبه) ۲۸ بهمن و در ششمین شب از مهم ترین رویداد موسیقی كشور، گروه ها و هنرمندان سبك های مختلف موسیقی با هواداران خود در پایتخت دیدار خواهند كرد.
برنامه های شب ششم این دوره از جشنواره به شرح زیر است:
ساعت ۱۸: ۳۰
گروه كوبه ای و آوازی ودا به سرپرستی سودابه سالم در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.
گروه موسیقی هوران با حضور بهروز قهاری و صبح فلاحتی در تالار رودكی اجرا خواهد داشت.
گروه نغمه گردان با حضور احسان عبایی و محسن حسینی در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت.
گرو ه های موسیقی نواحی و اقوام آیشم با حضور ژاله احمدی و میثم شیخ نژاد و كادوس با حضور آرمین فریدی و هوشنگ بداغی در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه خواهند رفت.
خواننده موسیقی پاپ آرون افشار در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی با هواداران خود دیدار خواهد نمود.

ساعت ۲۱: ۳۰
اركستر بزرگ ایرانی چكاوك با سرپرستی و رهبری رضا شایسته در تالار وحدت كنسرت خویش را برگزار خواهد نمود.
كوارتت خلیج فارس به سرپرستی امین غفاری نوازنده نام اشنای ویلن در تالار رودكی به روی صحنه خواهد رفت.
گرو های همنوازان وداد و همنوازان فاخته در فرهنگسرای نیاوران كنسرت خویش را برگزار خواهند كرد.
برگزیدگان بخش نواحی و دستگاهی جشنواره موسیقی جوان كنسرت خویش را در سالن سوره حوزه هنری برگزار خواهند كرد.
گروه شیمشك با حضور محمدحسین درابلو در برج آزادی به روی صحنه خواهد رفت.
خواننده موسیقی پاپ آرون افشار در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی با هواداران خود دیدار خواهد نمود.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در یك نگاه
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر كه تا آخر شب پنجم خود شاهد اجرای ۴۸ گروه موسیقی و هنرمند در شش سالن پایتخت بوده است، به ریاست محمد الهیاری مدیركل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری شاهین فرهت از چهارشنبه شب ۲۳ بهمن تا روز چهارشنبه ۳۰ بهمن در تالار وحدت، تالار رودكی، بنیاد آفرینش های هنری هنری نیاوران، تالار سوره حوزه هنری، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و سالن میلاد نمایشگاه بین المللی میزبان مخاطبان خواهد بود و ۸۲ گروه موسیقی در بخش های موسیقی دستگاهی، نواحی، كلاسیك، بین الملل، پاپ، اركسترال، تلفیقی، بانوان، كودك و نوجوان با ۹۰ اجرا در ۸۰ نوبت به اجرای برنامه می پردازند.
جشنواره های استانی موسیقی فجر با حمایت ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و در جهت همراهی با مردم سیل زده از استان سیستان و بلوچستان شروع شده است و گروه های بومی استان سیستان و بلوچستان در این دوره جشنواره از ۲۰ تا ۲۵ بهمن در شهرهای زاهدان، چابهار، نیك شهر و قصرقند اجراهای خویش را بروی صحنه برده اند.
در این دوره از جشنواره و در شب گذشته یاد و خاطره جانباختگان سانحه هوایی هواپیمای اوكراینی با اجرای قطعه ۱۷۶ ساخته بهزاد عبدی در اجرای اركستر سمفونیك تهران و در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گرامی داشته شد و اولین دوره جایزه موسیقی و رسانه و جایزه ترانه سال از برنامه هایی خواهد بود كه برای اولین بار برگزار می گردد.
نشست های پژوهشی این دوره از جشنواره از شنبه ۲۶ بهمن در فرهنگستان هنر شروع شده و اشركت برای عموم در این نشستها ازاد اعلام شده است. تابحال دو نشست پژوهشی با محوریت مزر حرمت در موسیقی از منظر اسلام و بررسی بداهه نوازی در موسیقی ایرانی برگزار شده است.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال جاری در آن ۲۵۳ گروه از ۲۵ استان شركت كرده و هنرمندان این رویداد از دو طریق دعوت و شركت در فراخوان برای اجرای برنامه انتخاب شده اند كه ۶۰ درصد هنرمندان حاضر از راه فراخوان و ۴۰ درصد به صورت دعوتی در این رویداد به روی صحنه می روند.
تجلیل از بزرگانی همچون نادر مشایخی، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسكندی و هوشنگ ظریف از دیگر بخشهای این دوره از جشنواره است كه تابحال از نادر مشایخی در اجرای اركستر فرهنگ و هنر در شامگاه جمعه ۲۵ بهمن در تالار رودكی قدردانی بعمل آمده است.


در كنار تهران استان های بوشهر، آذربایجان شرقی، خوزستان، گلستان، فارس، خراسان شمالی، زنجان، سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد اروند میزبان این دوره از جشنواره در شهرهای مختلف كشور هستند.
مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه اول اسفند در تالار وحدت طی مراسم ویژه ای با حضور مسؤلان كشوری و فرهنگی و هنری همراه با اهالی هنر بخصوص موسیقی و مردم برگزار می شود.


1398/11/28
13:32:05
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی