وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی:

شیوه انفعالی و اداری برای بسیج پسندیده نیست

شیوه انفعالی و اداری برای بسیج پسندیده نیست

لباس دونی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه و ساختار بسیج، اشاره کرد: مجموعه ای که نام بسیج را دارد باید ضمن تحول آفرینی، از شکل انفعالی و اداری خارج شده و نقشی کاملا فعال داشته باشد.


به گزارش لباس دونی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمد مهدی اسماعیلی روز سه شنبه در دیدار با فرماندهان پایگاه های بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان ها و مراکز تابعه در محل سالن همایش وزارتخانه با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای والا مقام، به جایگاه و ارزش کار بسیج اشاره نمود و اظهار داشت: توقع من از بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالاست بدین جهت شکل انفعالی و اداری را برای این جایگاه سم مهلکی می دانم و این شیوه را نمی پسندم.
عضو کابینه دولت سیزدهم، بسیجی بودن این دولت را افتخار بزرگی برای آن دانست و اظهار داشت: بسیج مردم است و در دولت مردمی در حقیقت بسیج همه مردم است.
اسماعیلی عنوان کرد: امروز این توقع از بسیج وجود دارد که ضمن ایجاد تحول در آن، شان ساختاری خوبی نیز پیدا کند به صورتی که با سیلی از مطالبات برای انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری مواجه شویم.
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه به خاصیت ها و فاکتورهای بسیجی هم اشاره نمود و اضافه کرد: بسیجی باید ضمن الگو بودن، فعال و کارا باشد، از ناملایمات روزگار نترسد، کار جهادی و مضاعف کند، پر انرژی و محکم و استوار برای کسب رضای الهی در میدان حضور داشته باشد.
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از زحمات همه بسیجیان وزارتخانه و سازمان ها و مراکز زیر مجموعه آن، تاکیدکرد: به دنبال تحول جدی، نقشی کاملا فعال و هدفمند در مرکز بسیج وزارتخانه هستیم که با انجام کارهای استاندارد و در حقیقت پایلوت شدن برای همه فعالیتهای فرهنگی و هنری، بتواند در بخش مهمی از کارهای ما مداخله کند.
بگفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج را بعنوان عناصر پیش رو در اهداف دولت اسلامی در این وزارتخانه به کار خواهیم بست بدین جهت باید دوستان در وزارتخانه برای به روزرسانی، ساختار سازی، تعریف شکل جدیدی از فعالیت ها و... با هدف را برای ارتقای فعالیتهای بسیج ارائه نمایند.
اسماعیلی با تکیه بر این که بسیج باید برای رشد و ارتقا و بالا آمدن خود نقش آفرینی کند، افزود: ما نیز ضمن افزایش فضای کنشگری، همیشه پشتیبان و همراه بسیج وزارتخانه خواهیم بود.
در ادامه این دیدار رییس بسیج وزارتخانه نیز با تشریح عملکرد این پایگاه، اظهار داشت: بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه تخصصی به کارکرد بسیج دارد.
حسین حاجی همین طور نگاه بسیج به فرهنگ را فرا فرهنگی عنوان نمود و اضافه کرد: انتظارات ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حفظ استقلال و حراست از سرشت فرهنگی است.
وی ضمن اشاره به این که بسیج هیچ وقت هزینه جریان های سیاسی نشده است، تصریح کرد: پاسداری از دستاوردهای اصیل انقلاب اسلامی و نظام از با اهمیت ترین اهداف بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
رییس بسیج هنرمندان نیز مطالبی را پیرامون بسیج و نحوه فعالیتهای هنرمندان بیان کرد.
منبع:

1400/10/25
14:51:54
5.0 / 5
698
تگهای خبر: تخصص , هزینه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس دونی