در نشست معاونت گردشگری و شورای فرهنگ عمومی مطرح شد

تهیه برنامه ارتقاء فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی

تهیه برنامه ارتقاء فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی

وزارت گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای نهادینه کردن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه و تهیه برنامه ارتقاء فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی همکاری می کنند.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در نشست مشترک با سید محمدرضا موالی زاده ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ـ، جمعی مدیران این مجموعه و بخش خصوصی مرتبط که در محل این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: همکاری مشترک در سطح کلان، امکان دستیابی به هدف نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه، خانواده ها، جوامع محلی، دستگاههای اجرایی و عمومی فرابخشی و اثرگذار در این امر را به دنبال خواهد داشت.
او ضمن اشاره به تلاش اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور برای تهیه «سند و برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی»، اظهار نمود: این اقدام بطور حتم موثر است ولی برای دستیابی به هدف والاتر لازم است این سند انتظارات دو بخش از یکدیگر را احصاء و در قالب همکاری مشترک به کار ببندد.
معاون گردشگری به تشریح اقدامات انجام شده از جانب وزارت گردشگری به منظور توسعه گردشگری مذهبی پرداخت و تعامل با شورای فرهنگ عمومی کشور را سبب تحقق دستاوردهای متنوع در زمینه فرهنگ سازی بعنوان یکی از مهم ترین و اقدامات زیربنایی در صنعت توریسم ذکر کرد.
سیدمحمدرضا موالی زاده ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ـ با معرفی ساختار و بخش های مختف شورا، به اقدامات و چشم اندازهای پیش روی این حوزه در بخش های مختلف اشاره نمود و از صنعت توریسم بعنوان ابزاری برای انتقال و توسعه فرهنگ، از اصلی ترین نیاز مهم فردی و فرهنگی و همینطور دارای آثار مختلف و اثرگذار نام برد.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی تابحال ۱۲ سند را تصویب کرده است. شش سند دیگر هم در دست تدوین و تصویب است و پیشبینی می شود بالغ بر ۲۰ سند دیگر تا آخر این دوره محقق شود.
موالی زاده تهیه برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی را بستری برای سند همکاری میان شورای فرهنگ عمومی و وزارت گردشگری و اقدامی عملیاتی در جهت توسعه گردشگری مذهبی و زیارت دانست.
منبع:

1399/10/06
19:49:03
5.0 / 5
1055
تگهای خبر: دستگاه , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی