مونسان:

بیشترین افزایش بودجه ۹۸ در سازمان میراث اتفاق افتاده

بیشترین افزایش بودجه ۹۸ در سازمان میراث اتفاق افتاده

به گزارش لباس دونی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش قابل توجه بودجه این سازمان در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: شاید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اولین دستگاه در دولت باشد كه بیشترین افزایش بودجه را برای سال ۹۸ داشته است.


علی اصغر مونسان در گفت وگو با ایسنا رقم این بودجه و درصد افزایش آنرا مشخص نكرد و اعلام آنرا به وقت بررسی لایحه بودجه ۹۸ در مجلس موكول كرد و اضافه كرد: خوشبختانه در دولت چنین افزایشی را برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قائل شده اند، اما اجازه دهید این بودجه در مجلس بررسی و نهایی شود، آن وقت خودتان می شنوید.
او در پاسخ به این پرسش كه آیا سهم این سازمان از محل هایی چون عوارض خروجی در بودجه ۹۸ افزایش پیدا كرده است؟ اظهار نمود: اجازه دهید سازمان برنامه و بودجه كار خویش را انجام دهد. ما نمی توانیم تعیین نماییم افزایش سهم بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از كدام محل باشد.
افزایش بودجه پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای سال ۹۸ درحالی صورت گرفته كه مجلس به تازگی تبدیل این سازمان به وزارتخانه را با شرط نداشتن بار مالی اضافی تصویب كرده است.
از سوی دیگر اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رییس جمهور ـ اخیرا اظهارنظری در خصوص این داشته كه «آمریكا به دنبال این است كه نفت ایران فروخته نشود. ما هم بودجه ۹۸ را به گونه ای تنظیم كردیم كه سهم درآمدهای نفتی خیلی بیشتر از ۲۵ درصد نباشد. »
او دقیقا اشاره نكرده كه دولت برای تغییر این وضعیت به دنبال افزایش درآمد از گردشگری یا صنایع دستی است كه بارها روی آنها تاكید داشته، اما این مطلب را گفته: «آمریكا دنبال این است كه حمل و نقل كالا به ایران انجام نشود، اما ایران كشوری نیست كه محاصره شود. ایران مرزهای دریایی طولانی دارد، به وسیله ریل از چین تا اروپا اتصال دارد و مرزهای زمینی زیادی دارد و این كشور را نمی گردد تحریم كرد. »
اینك سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كه بنا بر اعتراض رؤسای آن جزو دستگاه های كم بودجه در دولت بوده، با پیشنهاد افزایش بودجه در سال ۹۸ مواجه شده كه شاید علت آن با وضعی كه معاون اول رییس جمهور از تحمیل تحریم آمریكا بر اقتصاد كشور تشریح كرده است، بی ارتباط نباشد.1397/09/26
15:03:02
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی