رایزن فرهنگی استرالیا در تهران تشریح كرد:

در مقطع خاصی از روابط فرهنگی ایران و استرالیا قرار داریم

در مقطع خاصی از روابط فرهنگی ایران و استرالیا قرار داریم

لباس دونی: روابط دیپلماتیك ایران و استرالیا از چشم انداز و دستاوردهای قابل توجهی برخوردار است، بخصوص امسال در مراسم سالگرد پنجاهمین سال روابط دو كشور، برنامه های قابل توجه و پرباری در این راستا اجرا شده است.


همیش لزلی - رایزن فرهنگی استرالیا در ایران - با بیان این مطلب در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در دانشگاه هنر، اظهار داشت: از آن جایی كه روابط دیپلماتیك ایران و استرالیا طی سالیان متمادی از دوره های خیلی پیچیده ای عبور كرده و هم اكنون در بهترین وضعیت روابط فرهنگی بین ایران و استرالیا قرار دارد، امسال هم به خاطر مصادف شدن با پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیك ایران و استرالیا و گسترش روابط بی وقفه دیپلماتیك بین این دو كشور، سال خاصی به حساب می آید.
او اضافه كرد: ازجمله برنامه های انجام شده، نمایش اسناد و مدارك تاریخی بوده كه در واقع نمایشی بود از تصویرهای روابط دیپلماتیك ایران و استرالیا. این تصویرها نگاهی اجمالی داشت بر روند تعاملات و ارتباطات فرهنگی این دو كشور در این پنجاه سال.
لزلی در ادامه اضافه كرد: یكی دیگر از برنامه هایی كه به مناسبت سالگرد پنجاهمین سال روابط دیپلماتیك ایران و استرالیا انجام شد، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ توسط یكی از كارگردانان معروف استرالیایی به نام وارویك تورنتون بود كه در انتهای هفته فیلم انجام شد.
رایزن فرهنگی استرالیا در تهران همینطور درباره تدبیرهای اندیشیده شده در جهت حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ ایران در استرالیا تصریح كرد: نمایشگاه اسناد، مدارك و تصویرهای تاریخی كه به آن اشاره كردم، مقرر است از سوی سفارت ایران هم در استرالیا تا پیش از آخر سال ۱۳۹۷ در كشور استرالیا برگزار گردد. امیدوارم این تبادل فرهنگی و برنامه هایی كه اجرا می گردد گام مؤثری در جهت گسترش بیشتر تعاملات فرهنگی بین دو كشور ایران و استرالیا باشد. از طرفی، پروژه نقاشی دیواری هم كه در ایران توسط دو هنرمند نقاش برجسته استرالیایی به نام های فینتن اسكات مگی و گیدوون هلتن، به مدت دو هفته انجام می شود، نخستین پروژه ای است كه با حضور دو هنرمند استرالیایی در ایران انجام می گردد. ما منتظریم كه مشابه این حركت هنری هم توسط هنرمندان ایرانی در كشور استرالیا انجام و تبادل های فرهنگی بین ایران و استرالیا هم به تبع آن در این راستا پیگیری شود.1397/08/15
16:26:07
5.0 / 5
4591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی