پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته

پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته

لباس دونی: نگارخانه ها و گالری های تهران با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان هنرهای تجسمی هستند.


ایسنا در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی كه در ایام پنجشنبه و جمعه (۳ و ۴ مردادماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:


******
گالری سیحون نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «تكه ها» روز جمعه (۴ مردادماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا تاریخ ۱۶ مردادماه نیز ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون فراز ناصرشریف، كتایون معادلیان و یاسمن رسولی به معرض نمایش گذاشته می شود.
گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاك ۱۱ واقع شده است. همین طور امكان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری سیحون دوشنبه ها تعطیل می باشد.
گالری شیرین نمایشگاه انفرادی نقاشی شیما فریدنی با عنوان دوئت با پارتیتور رنگی از ۴ تا ۱۶ مردادماه در گالری شیرین برگزار می گردد.
شیما فریدنی درباره مجموعه آثار ارائه شده در این نمایشگاه نوشته است: «آثار من دوگانه وار شكل گرفته اند. دوئت دوگانه ای است بین پیش طرح و كار، بین موجودات و فضا، بین عینیت و ذهنیت، و پارتیتور صفحه ذهن من است، مجموعه رنگ ها و نقش ها و پالت من. این مناظر برای من به مانند آوازند و این آواز روی دیگر سكوت است. سكوت و آوازی چونان دوئت و دوئلی با خویشتن خویش، در جدال و هماهنگی با پارتیتور رنگی.
نكته بنیادی در این آثار برای من این است كه چگونه می توان طبیعت و اشیاء در بین آنرا از بی نهایت زاویه مشاهده كرد. همواره فكر می كنم به چگونگی آشنایی و غریبگی زمان ها و مكان ها، در جهانی كه در عین داشتن حدودی از روشنایی می تواند به بی نهایت چیز تقسیم شود و با كنار هم نهادن چیزهای به ظاهر متفاوت در هر حالت طبیعی یك كل هارمونیك به وجود آورد.»
گالری شیرین در این تاریخ همین طور میزبان نمایشگاه دیگری است؛ نمایشگاه گروهی مجسمه با عنوان «روایت های حلقه» كه به كیوریتوری مجتبی رمزی از ۱۴ تا ۱۶ مردادماه انجام می شود.
گالری شیرین در خیابان كریم خان زند، خیابان سنایی، كوچه ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.گالری اُنمایشگاه گروهی نقاشی به انتخاب كاوه نجم آبادی روز جمعه (۴ مردادماه) ددر گالری اُ افتتاح می شود و تا ۱۵ مردادماه ادامه دارد.
آثار هنرمندانی چون بویه سادات نیا، حامد حیدری و مرتضی متقی در این نمایشگاه ارائه شده است.
ساعات بازدید این نمایشگاه یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه ها از ۱۶ تا ۲۱ اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاك ۱۸ واقع شده است.

گالری ایده نمایشگاهی گروهی با هدف مرور آثار نوگرایان نقاشی خط ایران روز جمعه (۴ مرداد ماه) در گالری ایده افتتاح می شود.
این نمایشگاه كه تلاش دارد با گردآوری آثاری در حوزه نقاشی خط مروری بر آثار نوگرایان این حوزه داشته باشد، روز جمعه (۴ مردادماه) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ افتتاح می شود و تا تاریخ ۱۶ مردادماه نیز ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی چون مرتضی شمیسا، حسین احصائی، ساناز البرزی، ابراهیم وفایی، ایمان ملاجعفری، روح الله عطاییان، محسن دایی نبی، مهسا دواچی، كوروش قاضی مراد، ابوالفضل عبدالله زاده، كاظم خراسانی، سحر فتح اله یی، حسین نوروزی، فرشاد آل خمیس، مراد فتاحی، كریم قوچانی، هانی شرار، عباس رحیمی و عظیم فلاح ارائه شده است.
گالری ایده در خیابان كریم خان، خردمند شمالی، كوچه هجدهم، شماره ۲۶ واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایش نیز هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.
گالری ساربان نمایشگاه انفرادی نقاشی احسان ارجمند با عنوان «در متن تن» روز جمعه (۴ مرداد ماه) در گالری ساربان افتتاح می شود. این نمایشگاه تا ۱۴ مردادماه ادامه دارد.
گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاك ۱۳۰ واقع شده است.
همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از سه شنبه ها از ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.
گالری شكوه نمایشگاه انفرادی نقاشی نسرین مروج با عنوان «عبور» روز جمعه (۴ مردادماه) در گالری شكوه افتتاح می شود. این نمایشگاه تا تاریخ ۹ مردادماه ادامه دارد.
گالری شكوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، كوچه امیر نوری، پلاك ۱۹ واقع شده است.
این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امكان بازدید دارد.گالری تم نمایشگاه گروهی چاپ دستی، جمعه (۴ مردادماه) در گالری تم گشایش می یابد. این نمایشگاه در سه بخش، آثار داوری شده در فراخوان، مدعوین و آتلیه برگزار می شود.
در این نمایشگاه در مجموع ۸۰ اثر چاپ دستی به معرض نمایش گذاشته می شود. گالری تم این نمایشگاه را با این هدف برگزار می نماید كه توجه به هنر چاپ دستی، در عین حال كه ادای احترام به هنری سنتی است، گشودن دری بر هنر مفهمومی معاصر در ایران است.
آیین گشایش نمایشگاه گروهی چاپ دستی روز جمعه (۴ مردادماه) از ساعت ۱۷ تا ۲۰ انجام می شود. بازدید از این نمایشگاه تا روز ۱۴ مرداد امكان پذیر است.
گالری تم در كریمخان، ویلای شمالی، كوچه زبرجد، شماره ۱۰ واقع شده است.
گالری ماه مهر نمایشگاه گروهی سرامیك شاگردان پرویز تناولی روز جمعه (۴ مردادماه) در گالری ماه مهر افتتاح می شود و تا تاریخ ۱۸ مردادماه نیز ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون اشكان بهجو، الناز زندی، الهام سلیمان نژاد، بهارك رمضانی، بهار دوانی، حسنا اربابی، سحر نخبه زعیم، سوگل جمعدار، لادن جوهری زاده، مریم رحمانپور، مهسا ثمری، بهناز فاضلی، آرش معدنی، علیرضا مجیدی، هاله موذن و پریسا بارانی به معرض نمایش گذاشته شده است.
امكان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ وجود دارد.
گالری ماه مهر در بلوار آفریقا، خیابان نیلوفر، پلاك ۷، مؤسسه ماه مهر، طبقه دوم واقع شده است.گالری نگرنمایشگاه گروهی آثار تجسمی با عنوان «انسان معاصر ۲» به كیوریتوری ارغوان افشاریان روز جمعه (۴ مرداد ماه) در گالری نگر افتتاح می شود و تا ۹ مردادماه نیز ادامه دارد.
ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها و پنجشنبه ها از ۱۳ تا ۲۰ اعلام شده است. همین طور مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می گردد.
گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارك، خیابان روشنایی، كوچه دلارام، پلاك ۳۳ واقع شده است.
مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآبادنمایشگاه نگارگری افسانه قضات با عنوان «گفت وگوی زیبا» در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از تاریخ سوم تا دهم مردادماه برگزار می گردد.
در این نمایشگاه، مجموعه ای از آثار جدید این هنرمند نگارگر ارائه می شود.
این هنرمند نقاش و نگارگر، از سال های ۷۶ تا ۹۸ در نمایشگاه های متفاوت گروهی شركت كرده و نمایشگاه های انفرادی را نیز برگزار كرده است كه از آن جمله می توان به نمایشگاه سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی سال ۷۶، نمایشگاه موزه هنرهای ملی سال ۸۰ و... اشاره نمود.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ روز پنجشنبه (سوم مرداد) واقع در موزه هنرهای زیبا برگزار می گردد.
آرت تایم گالری نمایشگاه گروهی نقاشی با آثاری از هنرمندان معاصر از ۴ تا ۱۱ مردادماه در آرت تایم گالری برپا می شود.
این نمایشگاه گروهی كه با آثاری از علیرضا آدمبكان، ابوسعید اسدی، نازنین اعوانی، ژاله اكبری، ثمیلا امیرابراهیمی، میلاد جهانگیری، داریوش حسینی، رضا حسینی، مرتضی خسروی، حسین خوش رفتار، مصطفی دشتی، حسینعلی ذابحی، محمد راشد، جلال شبانگاهی، ژاله طالب پور، مریم عابدی، ابراهیم فرجی، مهدیه كواكب پناه، طلیعه كامران، علی گلستانه، فریده لاشایی، مقداد لرپور، سیراك ملكنیان، بهروز مجیدی، علی معتمدیان و مریم نوروزی همراه خواهد بود، روز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در آرت تایم گالری به نشانی زعفرانیه، خیابان آصف، كوچه پرویز وهابی، پلاك ۱۴ افتتاح می شود و تا ۱۱ مرداد ادامه دارد.
در توضیح نمایشگاه نقاشان معاصر آمده است: در این نمایشگاه مجموعه ای از معتبرترین آثار نقاشان معاصر وجود دارد كه با آثاری همچون طبیعت بی جان و مناظر، روی شگفت زندگی را نشان می دهند و با شوق می پذیریم كه زندگی با همه خواسته ها و ناخواسته هایش، دعوتی پایدار برای خلق زیبایی است.
این گالری پنجشنبه ها تعطیل می باشد و ساعت بازدید ۱۱ تا ۱۸ اعلام شده است.گالری خط سفید
نمایشگاه نقاشی علی حدادی و حمید جوكار با عنوان «نشق بافت» ساعت ۱۶ روز جمعه (۴ مردادماه) در گالری خط سفید افتتاح می شود. این نمایشگاه تا ۱۴ مردادماه ادامه دارد.

گالری خط سفید در خیابان ولیعصر، روبه روی جام جم، كوچه پروین، پلاك ۲۲ واقع شده است.

زمان بازدید از این نمایشگاه نیز همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰: ۳۰ اعلام شده است.


منبع:

1398/05/04
14:27:07
5.0 / 5
4939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی