نگاهی به گران ترین آثار حراج تهران بعلاوه تصاویر

نگاهی به گران ترین آثار حراج تهران بعلاوه تصاویر

لباس دونی: در یازدهمین دوره از «حراج تهران» كه مقرر است روز جمعه (14 تیر ماه) برگزار شود، 80 اثر چكش می خورد كه از این میان دو اثر از منیر فرمانفرمائیان و پرویز تناولی با قیمت 3 تا 4 میلیارد تومان، گران ترین آثار قیمت گذاری شده در این دوره محسوب می شوند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، یازدهمین دوره از «حراج تهران» كه به معرفی هنر كلاسیك و مدرن ایران اختصاص دارد، در تیر ماه سال جاری با حضور ۶۰ هنرمند و ۸۰ اثر چكش می خورد. ۲۳ نفر از این هنرمندان در قید حیات، ۵۴ نفر مرد و شش نفر نیز زن هستند. آثار ارائه شده هم شامل ۷۵ نقاشی و پنج مجسمه می شود.
در این دوره از «حراج تهران» آثار هنرمندانی همچون منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، محمد احصایی، حسین زنده رودی، پرویز تناولی، منصور قندریز، سهراب سپهری، محمود فرشچیان، آیدین آغداشلو، صادق تبریزی، كوروش شیشه گران، ابوالقاسم سعیدی، مسعود عربشاهی و … ارائه شده است.
در این میان یكی از آخرین آثار بدون عنوان زنده یاد منیر فرمانفرمائیان در این دوره از حراج تهران بین ۳ تا ۴ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است و گران ترین اثر قیمت گذاری شده در این حراج شمرده می شود. این اثر سال ۹۶ و با آیینه كاری، نقاشی پشت پلكسی گلاس و گچ روی چوب و در ابعاد ۱۰*۷۰*۹۷ خلق شده است. اثر متعلق به مجموعه خصوصی خانواده این هنرمند است.
اثر دیگری از این هنرمند به اسم «آسمان آبی» نیز بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان برآورد قیمت شده است. این اثر كه در هفتمین حراج تهران نیز ارائه شده بود، سال ۱۳۸۴ در ابعاد ۹۸*۹۸ بوسیله آیینه كاری، نقاشی پشت شیشه و گچ روی چوب خلق شده است. این اثر سال ۹۶ و در هفتمین دوره از «حراج تهران» ارائه شده بود.
اثر منیر فرمانفرمائیان كه با قیمت ۳ تا ۴ میلیارد تومان در این دوره از «حراج تهران» چكش خواهد خورد


منبع:

1398/04/09
01:22:55
5.0 / 5
4602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس دونی