اهدای لوح یونسكو به فعال موسیقی مقامی

اهدای لوح یونسكو به فعال موسیقی مقامی

به گزارش لباس دونی علی اصغر رحیمی لوح چهره برتر هنری سال ۲۰۱۸ رومانی را از دفتر میراث فرهنگی و هنری یونسكو در رومانی دریافت كرد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، رحیمی از فعالان موسیقی مقامی عرفانی كشور است. سردبیری كانون تنبور اصفهان و عضویت در كمیته ثبت آثار معنوی در حوزه موسیقی در سازمان میراث فرهنگی كشور از سوابق این هنرمند محسوب می شوند.
وی در سال های متمادی با سازمان یونسكو در زمینه خلق آثار و اجرای كنسرت ها همكاری داشته است. وی همینطور آهنگساز آلبوم «بانگی عجب» به خوانندگی شهرام ناظری بوده است.
رحیمی تابحال كنسرت ها و كارگاه های تخصصی را در كشورهای مختلف همچون انگلستان، روسیه، فنلاند، رومانی، مراكش، نپال، تركیه، قطر و لبنان برگزار كرده است.
به نظر می آید تمركز سال های اخیر وی بر پروژه های مشترك با همراهی انواع اركسترها و موزیسین های غیرایرانی در كشورهای مختلف، علت اهدای این لوح بوده است.
دفتر تحقیقاتی DIALOGUE IN AGORA مستقر در آلمان كه به گزینش و معرفی پروژه های شاخص مشترك بین چهره های هنری رومانی و چندین كشور متقابل همچون ایتالیا، كانادا، فرانسه، آلمان و ایران پرداخته است، آلبوم ANCESTRAL DIALECTS رحیمی را با تایید دانشگاه كولوژ رومانی در فهرست پنج اثر برتر هنری فرهنگی خود قرار داد.
این آلبوم یكی از اجراهای زنده رحیمی را به همراهی موزیسین های رومانی روایت می كند. انتشار این آلبوم در اروپا بعلاوه سایر فعالیت های هنری و فرهنگی وی در رومانی سبب شد تا مقامات یونسكویی و میراثی آن كشور، رحیمی را بعنوان چهره برتر میراث فرهنگی و هنری سال ۲۰۱۸ در رومانی گزینش و لوح یونسكویی را به وی اهدا كنند.
اعطای این لوح طی مراسمی رسمی در دفتر ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان با حضور دكتر عیدی ریاست سازمان و دكتر نیكولتا زاگورا نماینده یونسكو صورت گرفت.

1398/04/07
14:32:40
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی