حضور 4 نقاش زن ایرانی در آرت فر ایروان

حضور 4 نقاش زن ایرانی در آرت فر ایروان

لباس دونی: گالری ویستا با عرضه آثار چهار نقاش زن جوان ایرانی در دومین آرت فر بین المللی ایروان شركت می كند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، دومین آرت فر ایروان در تاریخ دهم تا سیزدهم خرداد ماه در پایتخت ارمنستان برگزار می گردد و گالری ویستا هم با به نمایش گذاشتن آثار ستاره حسینی، گندم امیری، طیبه دژدوست، و سرمه عرب در این رویداد شركت كرده است.
در این دوره ۳۵ گالری و كیوریتور از بیشتر از هشت كشور مانند انگلستان، آمریكا، اسپانیا، ایران، بلاروس، اوكراین و ارمنستان آثاری از هنرمندان مدرن و معاصر را در چارچوب نمایش های گروهی یا انفرادی به تماشا می گذارند.
پریسا پهلوان، مدیر گالری ویستا درباره حضور در این رویداد با چهار هنرمند زن می گوید: می دانم گالری ها ترجیح می دهند با هنرمندان شناخته شده كه بازار تثبیت شده ای دارند در آرت فرها حضور یابند، اما گالری ویستا از بدو تأسیس با تمركز بر معرفی و حمایت استعدادهای نوظهور حركت كرده است و ازاین رو ترجیح دادیم با همین متد در این اتفاق هنری حاضر شویم و وجوه كم تر دیده شده هنر معاصر ایران را به نمایش بگذاریم.
او یادآور می شود: پیشتر آثار این هنرمندان جوان را در گالری ویستا نمایش داده ایم كه به جهت قدرت ایده و اجرا در آثارشان با اقبال مخاطبان روبرو شده بودند. بر همین مبنا بررسی كردیم و به این نتیجه رسیدیم كه خیلی خوب است در یك رویداد بین المللی هم آنها را عرضه دهیم.
پهلوان اضافه كرد: انتخاب چهار نقاش زن بازتابی از رویكردها و گرایش های جاری در هنر معاصر ایران است. در واقع با این انتخاب ما نقش بسیار پررنگ زنان و دختران هنرمند در این تحولات هنری را یادآور شده ایم.
همزمان با این رویداد بین المللی، هفتۀ هنر ارمنستان با برنامه هایی شامل سخنرانی دربارۀ ظهور رویكردها در بازارهای جدید هنر، ارتباط هنر و تكنولوژی، رسانه ها و هنر و برگزاری كارگاه های عملی در حال برگزاری است.1398/03/10
16:24:31
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: گالری , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس دونی