نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی بعلاوه تصاویر

نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی بعلاوه تصاویر

لباس دونی: اثر انگشت «لئوناردو داوینچی» و طراحی اولیه بعضی از مشهورترین آثار این هنرمند همچون آثار بزرگ ترین مجموعه آثار هنری او هستند كه در كاخ «باكینگهام» برای عموم به معرض نمایش گذاشته می شوند.


به گزارش لباس دونی به نقل از رویترز، بزرگ ترین مجموعه آثار «داوینچی» با عنوان «لئوناردو داوینچی: زندگی هنری» شامل بیشتر از ۲۰۰ اثر هنری از این هنرمند دوره رنسانس از روز جمعه در گالری «ملكه» به معرض نمایش گذاشته شده است.
«مارتین كلایتون» مدیر این نمایشگاه و مسئول تابلوهای نقاشی مجموعه سلطنتی « تراست» بیان كرد: « این تابلوها و طراحی ها نشان دهنده این حقیقت است كه « داوینچی» یك مجسمه ساز، معمار، مهندس و یك دانشمند قهار بوده است.»
از مهم ترین آثار این مجموعه می توان به دو پرتره كه تنها پرتره های موجود از «لئوناردو داوینچی» هستند، اشاره نمود. یكی از دو پرتره موجود به تازگی برای نخستین بار به نمایش عمومی گذاشته شده است.
در چارچوب این نمایشگاه طراحی های اولیه آثاری همچون «شام آخر» و « سالواتور موندی» - كه ركورد گران قیمت ترین تابلو نقاشی را با قیمت ۴۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ از آن خود كرد - به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.
طراحی های دست مربوط به تابلو نقاشی «نیایش مغان» از دیگر آثار نمایشی این نمایشگاه به حساب می آید.
«كلایتون» همینطور بیان كرد: « داوینچی بر این حقیقت واقف بود كه این تابلوهای نقاشی و طراحی ها، تنها آثاری هستند كه از یك عمر دستاورد این هنرمند به جای می مانند، ازاین رو اگر قصد دارید « لئوناردو داوینچی» را بشناسید تابلوهای نقاشی او بهترین روش برای این هدف است. این نمایشگاه تصویری جامع از « لئوناردو داوینچی» به بازدیدكنندگان عرضه می دهد.»1398/03/08
11:03:34
5.0 / 5
4815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس دونی