مسكنی مطرح كرد؛

تحقق توسعه و تعاون منوط بر آموزش کودکان و نوجوانان است

تحقق توسعه و تعاون منوط بر آموزش کودکان و نوجوانان است

به گزارش لباس دونی، معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در امر توسعه و تعاون به این مهم رسیده ایم که تا آموزش به کودکان و نوجوانان انجام نشود، امر توسعه محقق نمی گردد.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، نشست مشترک حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مهدی مسکنی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران وزارتخانه یاد شده اجرا شد.
مسعود زین العابدین مشاور مدیرعامل، محمدرضا کریمی صارمی معاون تولید، فرهاد فلاح معاون فرهنگی، مجتبی دانشور مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات، روح الله عباسی نژاد مدیر دفتر مرکزی حراست، محمدحسین توسلی سرپرست دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات، رحمت الله رحیمی معاون دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد نیک عهد رییس گروه ترویج تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قاسم سلیمانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، مریم حقی مدیرکل کانون استان تهران نیز در این جلسه حضور داشتند. مسکنی در این جلسه با تأکید بر نقش مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کانون در همه ی این سال ها مجمع فرهیختگان بوده و هست. حدود سال ۸۳ که یک معلم جوان بودم در کارهای جهادی از کانون کتاب می گرفتیم و به کودکان در روستا می دادیم. هر بار که نگاه کودکان به کتاب را می دیدم به اهمیت و جایگاه کانون پی می بردم. وی ادامه داد: ما در امر توسعه و تعاون به این مهم رسیده ایم که تا آموزش به کودکان و نوجوانان انجام نشود، امر توسعه محقق نمی گردد. این آموزش باید از دوره ی قبل از دبستان و دبستان صورت گیرد. برای این هدف فیلم و کتاب های کانون بهترین راه هستند.
در ادامه علامتی با اشاره بر اهمیت فعالیت مشترک این دو مجموعه اظهار داشت: خوشبختانه آقای مسکنی به خوبی مسئله ی تعاون را ارزیابی کرده اند و به اهمیت آموزش از کودکی تاکید دارند. کانون در عرصه فیلم، انیمیشن، کتاب، تئاتر و… ظرفیتهای بالایی برای توسعه فرهنگ تعاون در کشور دارد.
وی اضافه کرد: در استان مازندران، شهر رامسر کانون پرورش فکری، یک مرکز با محور کسب وکار در عرصه ی کودک و نوجوان دارد.
فرهاد فلاح معاون فرهنگی کانون پرورش فکری نیز در این برنامه اظهار داشت: باتوجه به شعار سال که مقام معظم رهبری نام گذاری کردند، کانون یکی از موضوع های جشنواره ی قصه گویی امسال را به کسب وکار مختص کرده است. فکر می کنم در این زمینه همکاری کانون و وزارت تعاون سودبخش باشد.
در ادامه محمدرضا کریمی صارمی معاون تولید کانون پرورش فکری با اشاره بر ظرفیتهای این نهاد اظهار داشت: کانون پرورش فکری تا حالا ۱۳ میلیون جلد در ۳ هزار عنوان کتاب، ۴۸۰ فیلم، ۳۰۰ بازی و ۲۰۰ تئاتر ساخته است. مقداری از این تولیدات با موضوع کسب وکار است که با همکاری این دو مجموعه می توان تولیدات بیشتری را به این سمت هدایت کرد.
رحمت الله رحیمی معاون دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به عنوان سخنران بعدی این برنامه اظهار داشت: آموزش های مربوط به توسعه، کارآفرینی و تعاون موضوع هایی هستند که اگر در دانشگاه ها آموزش داده شود تأثیر اندکی خواهد گذاشت. امیدوار هستم کودکان با خواندن محتوای کارشناسی شده ی تعاون و کارآفرینی در آینده مجریان این امر باشند.
در ادامه محمد نیک عهد رییس گروه ترویج تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شاکله وجودی من در کانون شکل گرفته است. همانطور که کانون در تمام این سال ها با نیازسنجی اثر ساخته است، امروزه نیازمند محتوای مربوط به تعاون و سواد مالی هستیم.

1402/03/27
11:47:47
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی