توسط كارگروه ساماندهی مد و لباس؛

فراخوان بخش مد و لباس نمایشگاه ملی شهر خانواده

فراخوان بخش مد و لباس نمایشگاه ملی شهر خانواده

به گزارش لباس دونی، فراخوان بخش مد و لباس نمایشگاه ملی شهر خانواده توسط کارگروه ساماندهی مد و لباس اعلام گردید.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، در روزهای منتسب به حضرت فاطمه زهرا (س)، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ذیل برنامه ملی گوهرشاد، نمایشگاه ملی «شهر خانواده» را با حضور و مشارکت طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس ایرانی اسلامی از پانزدهم دی تا پانزدهم اسفند سال جاری برگزار می نماید.
دسترس پذیر نمودن مد و لباس ایرانی اسلامی برای مردم شریف استان تهران، همیاری و مساعدت به کسب و کارهای صدمه دیده حوزه مد و لباس در روزهای اخیر، افزایش و توسعه خلاقیت، نوآوری و توسعه در مد و لباس اسلامی – ایرانی و ساماندهی آن، کمک به اشاعه و گسترش سبک پوشش ایرانی و اسلامی در جامعه و بستر سازی، بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مؤلفه های هویت اسلامی، ایرانی در عرصه پوشش و سبک زندگی همچون اهداف این نمایشگاه به حساب می آید.
رویکرد غالب این نمایشگاه معرفی الگوها و سبک های اصیل و نوین ایرانی- اسلامی در پوشش و سبک زندگی که هویت و اصالت خویش را از نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی اسلامی گرفته باشند.
این دوره از نمایشگاه با عنایت به اهداف مذکور در جهت ساماندهی و همیاری با قشر طراح و تولیدکننده مد و لباس و ایجاد بستر مناسب خرید و فروش برگزار می گردد. اما در این بین چند رویداد رقابتی و انگیزشی فعال است.
مسابقه غرفه برتر از نگاه مردم یکی از این بخش هاست. در این بخش با جمع آوری نظرات شرکت کنندگان در نمایشگاه در سه حوزه قیمت متناسب باکیفیت، طراحی دکور و نوآوری با در نظر گرفتن کارایی و فرهنگ و موازین ایرانی اسلامی، حاضرین در نمایشگاه ارزیابی شده و به غرفه های برتر که حائز بیشترین رای و امتیاز شدند، جوایزی اهدا خواهد شد.
رویداد ایده پردازی بهبود نیازها و مشکلات فروش محصولات مد و لباس ایرانی اسلامی از دیگر بخش این نمایشگاه به حساب می آید. در این رویداد که با حضور تمام غرفه داران برگزار می شود، نیازها به صورت دقیق احصا شده و سپس با تشکیل تیم های ایده پردازی با حضور اساتید هادی، ایده هایی استخراج شده و بعد از انجام مراحل داوری، به ایده های برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
حوزه های مورد بررسی رویداد شامل راهکارهای ایجاد فروش در زمان نبود سکوهای فروش مجازی، بررسی مشکلات سکوهای دائمی موقت فروش و نیازهای جدید در بحث طراحی لباس و صنعت مد سازی است.
حضور سکوهای مجازی عرضه محصولات ایرانی و ایجاد بستر مناسب در جهت تعامل طرفینی بین ایشان و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات مد و لباس ایرانی اسلامی، برگزاری رویداد شتاب دهی به تولیدکنندگان خرد ولی دارای توانمندی در جهت تقویت رشد، برگزاری رویدادهای تبلیغی ترویجی متناسب با ایام و مناسبت های این بازه همچون برنامه های متناسب با دهه فجر و ایام اعیاد رجبیه و شعبانیه، عرضه چادر مشکی باکیفیت با قیمت پایین تر از بازار است.
کمیته علمی نمایشگاه با شناسایی نیازهای آموزشی و با دعوت از اساتید، صاحب نظران و پیشکسوتان حوزه مد و لباس ایرانی اسلامی مبادرت به برگزاری نشست ها تخصصی و کارگاه های آموزشی می نماید. مشخصات دقیق عنوان و زمان نشست ها و کارگاه ها از راه سایت به سمع و نظر مخاطبین خواهد رسید.
با توجه به این که در کنار این نمایشگاه محصولات فرهنگی از قبیل نوشت افزار، اسباب بازی و محصولات موردنیاز و تقاضای قشر کودک وجود دارد، مخاطب این نمایشگاه تا حد زیادی بر محوریت کل اعضای خانواده است. فلذا به محیطی برای نگهداری کودکان و خردسالان نیاز است. در قسمتی از نمایشگاه این مورد پیشبینی شده است.
شرایط حضور تولیدکنندگان در این نمایشگاه عرضه کارت ملی و یکی از مدارک پروانه بهره برداری، گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسایی کارگاه معتبر، پروانه صنفی تولیدی، مجوز مؤسسه و فعالیت و کارت صلاحیت طراحان است.
همچنین کلیه آثار قابل عرضه می بایست یا داری نشان شیما باشند و یا شرایط دریافت این نشان را داشته باشند. کلیه طراحان دارای کارت عضویت طراحان از سامانه کارگروه ساماندهی مد و لباس باشند. قیمت گذاری تمامی آثار متناسب بوده و با حضور کارشناسان اتاق اصناف، کارگروه، و تعزیرات تهران تأیید خواهد شد.
اجاره بها غرفه ها بر مبنای هر غرفه ۱۲ متری برای یک ماه مبلغ هفتاد میلیون ریال می باشد.
همچنین با عنایت به تنوع گروههای کالایی، کثرت متقاضیان مشارکت و گستردگی نمایشگاه شهر خانواده، بمنظور تسهیل و تسریع در امر جانمایی و رفاه حال مشارکت کنندگان، جانمایی غرفه و رزرو اولیه جهت شرکت کنندگان متقاضی مشارکت در داخل سالن در این نمایشگاه هم به صورت اینترنتی صورت خواهد گرفت.
علاقمندان در صورت احتیاج به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به تارنمای (سایت) iranmode.farhang.gov.ir مراجعه نموده و عملیات ثبت نام را انجام دهند.
این نمایشگاه از ۱۵ دی به مدت دو ماه در سرای سوم چهلسرا در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می گردد.


منبع:

1401/10/16
13:54:54
5.0 / 5
244
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , پوشش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی