مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه:

شهید سلیمانی در جبهه های حق ضد باطل پیروز میدان بود

شهید سلیمانی در جبهه های حق ضد باطل پیروز میدان بود

به گزارش لباس دونی، بوشهر مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: شهید قاسم سلیمانی در جبهه های حق ضد باطل مبارزه می کرد و همیشه پیروز میدان می شد.


سردار هادی مقدسی پنجشنبه ۱۵ دی در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با اشاره به قسمتی از زندگی نامه شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک واقع در شهر بابل کرمان به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی خودرا در همان روستا به انتها رساند وی برای مساعدت با اقتصاد خانواده به شهر کرمان رفت و در ابتدا با کارگری کار خودرا شروع کرد و پس از آن در یکی از هتل های شهر کرمان مشغول به کار شد و در نهایت بصورت قراردادی در اداره آب استان کرمان مشغول به کار شد.
وی با اشاره به حضور شهید سلیمانی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی در سال ۱۳۵۸ بطور اتفاقی در صورتیکه در اداره آب کرمان درحال فعالیت بود بصورت افتخاری وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در سال ۱۳۵۹ به استخدام رسمی سپاه درآمد و به دوره آموزشی اعزام شد.
سردار مقدسی با اشاره به مجاهدت های شهید قاسم سلیمانی در اوایل دوران انقلاب اسلامی اذعان کرد: شهید سلیمانی به عنوان یکی از مدافعین مسجد جامع کرمان که به دست ساواک مورد حمله قرار گرفت بشمار می رود و در جریان انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ از کسانی بود که به کلانتری ها و مراکز نظامی ستم شاهی با هدف سرنگونی رژیم پهلوی حمله می کرد.
مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به مسئولیت های شهید قاسم سلیمانی پس از استخدام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی ابتدا به مدت ۳ ماه به عنوان معاون گروهان و پس از آن نیز فرمانده گروهان شد و پس از ۳ ماه باتوجه به لیاقت و مجاهدت های فراوان وی در سال ۱۳۵۹ به عنوان فرمانده گردان نیروی کرمان منصوب گردید.
سردار مقدسی در ادامه اضافه کرد: شهید قاسم سلیمانی تا پایان جنگ در تمام عملیات ها پیروز میدان بود و تا آخر سال ۱۳۵۷ و اوایل سال ۱۳۵۸ در جبهه های حق مقابل باطل مبارزه می کرد و همیشه پیروز میدان می شد سپس به عنوان فرمانده سپاه هفتم کرمان ارتقاء یافت و در سال ۱۳۷۶ با حکم مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب گردید.
وی در آخر با اشاره به حضور شهید سلیمانی در عملیات های گوناگون در دوران ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: شهید سلیمانی با رشادت، مجاهدت و روحیه ایثارگری که داشت توانست عملیات های مختلفی را در دوران دفاع مقدس نظیر والفجر۱، خیبر، بدر و بیت المقدس را با پیروزی پشت سر بگذارد.
منبع:

1401/10/15
20:45:08
5.0 / 5
334
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس دونی