وزیر ارشاد: سپاه بخش مهم هویت ملی و تاریخی ۴۰ سال اخیر است

وزیر ارشاد: سپاه بخش مهم هویت ملی و تاریخی ۴۰ سال اخیر است

لباس دونی: سید عباس صالحی اظهار داشت: بطور طبیعی شرایط تحریم سختی هایی را به دنبال دارد و نمی توان آنها را نادیده گرفت و آمریكا با اقدام روز گذشته خود كه سپاه پاسداران را بعنوان تروریست معرفی نمود اما باید بداند سپاه پاسداران بخش مهم هویت ملی و تاریخی ۴۰ ساله اخیر ایران بزرگ اسلامی است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، طبق اعلام مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارشاد ۲۰ فروردین ماه در ابتدای دیدار نوروزی اش با كاركنان این وزارتخانه ضمن تبریك سال جدید و اعیاد شعبانیه با اشاره به مصیبت ها و مشكلات ناشی از سیل در بعضی مناطق كشورمان اظهار داشت: توجه به مسائل و مشكلات سپس بحران یكی از نكات پر اهمیت است و نباید مسئولیت اجتماعی سپس بحران سیل مغفول بماند.
سیدعباس صالحی با بیان این مطلب اضافه كرد: دیدار نوروزی امسال مقارن با اعیاد شعبانیه است و این تركیب عید ملی و اعیاد بزرگ مذهبی و دینی را به فال نیك می گیرم و امیدوارم این روزها پشتوانه ای برای اقدامات خوب در سال ۹۸ باشد.
وی اظهار داشت: كشور در سال ۹۸ در شرایط خاص طبیعی قرار گرفته و اتفاقات سیل و بارندگی كه از روزهای پایانی سال ۹۷ شروع شد تا امروز ادامه دارد كه اتفاق كم سابقه ای از لحاظ تاریخ طبیعی و جغرافیایی ایران در ۱۰۰ سال اخیر است.
صالحی با اشاره به خسارت های مادی و غیر مادی ناشی از سیل به مناطق مختلف كشور افزود: سیل امسال اتفاق نادری است و با اینكه كشور ما در معرض بلاهای طبیعی است ولی سیل امسال از لحاظ وسعت جغرافیایی و طول زمانی كم سابقه بوده است. با این وجود سهمگین تر از خسارت های مادی خسارت های روحی و روانی است كه بر جامعه مصیب زده در سیل اخیر حاكم است.
وی در عین حال اظهار داشت: طبیعی است كه این سیل با جنبه های ایجابی و مثبت قابل توجهی باز همراه می باشد و قسمتی از بركت های آنرا نباید نادیده گرفت. بعنوان مثال در بعضی استان ها مثل اصفهان پارسال با مسائل تلخ كم آبی و خشكسالی مواجه بودیم كه مشكلات متعددی را به وجود آورده بود ولی امسال حدود ۵ برابر از مهر ۹۷ تا ۱۷ فروردین امسال آب داشتیم. ۳۵ سد كشور پر آب شده است و ۴۰ تالاب كه خشك بوده اند هم اكنون پر آب هستند. برخی قناتها و چشمهها باردیگر جوشیده اند و مشكلات زیست محیطی كه بوسیله ریز گردها پدید آمده اند، كم خطر تر شده اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید اشاره كرد: ما بعنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در سال ۹۸ به مسئولیت اجتماعی توجه حداكثری داشته باشیم. روز گذشته باز در شورای معاونان این وزارتخانه به این مساله پرداخته شد و بر توجه به مشكلات ناشی از سیل تاكید شد.
وی افزود: ادارات كل استانی، سازمانها و بخش های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات متعددی در این زمینه انجام داده اند كه نشان داده اند برای مردم و در كنار مردم هستند.
صالحی با اشاره به برخی اقدامات هنرمندان همچون پیشكسوتان در بحران سیل اخیر اضافه كرد: حمایت پیشكسوتان از حركت های امدادی و اطلاع رسانی های به موقع از طرف این وزارتخانه همچون این اقدامات است. همین طور قرار شد تمامی اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحران سیل در كارگروهی تجمیع و تقویت شود و باید امكانات موجود خودرا در خدمت به كاهش آلام و لطمه های هموطنان سیل زده خود به كار بگیریم.
وی در عین حال اشاره كرد: وظیفه مهمتر در این زمینه سپس بحران است كه وقتی شدت و اصل بحران مرتفع شد بدانیم كه عواقب و نتایج آن همچنان وجود دارد. لطمه های روحی و روانی این بحران كم نیست. كودكان، زنان و تمامی مردم این مناطق این اتفاق را لمس كرده اند و پس از این بحران حتماً گرفتار عوارض روحی و روانی ناشی از آن می شوند و باید به كمك آنها آمد برای اینكه در مناطقی كه در گذشته زلزله آمده بود همچنان عوارض روحی و روانی آن پابرجا است.
صالحی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نرمال سازی و كاهش نتایج سپس بحران سیل وظایفی دارد و باید در این زمینه تلاش نماییم. به این منظور كارگروهی باز با این هدف تشكیل شد كه سپس بحران چه كارهایی باید انجام داد. بدین سبب باید مسئله سیل زدگان را بطور خاص بعنوان مسئله جدی خود قرار دهیم.
دولت تدبیر و امید از ابتدا به طرف اعتماد سازی اجتماعی و جهانی حركت كرد
ایشان سپس اظهار داشت: نكته دیگر توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی كشور است كه بر كشور حاكم است و دولت تدبیر و امید از شروع دولت یازدهم به طرف اعتماد سازی اجتماعی و جهانی حركت كرد و گام های زیادی هم در این زمینه برداشته است.
صالحی اضافه كرد: ما با طرف خود عهدی بستیم و به آن وفادار بودیم تا بهانه های موجود را از بین ببریم اما اتفاقی كه از طرف آمریكا به وجود آمد مسیرهایی را پدید آورد كه امسال باز این شرایط ادامه دارد. شرایط تحریمی كه بر جامعه ایران تحمیل كردند و به زعم خود قصد زمین گیر كردن آنرا داشتند ولی نتوانستند به مقاصد شوم خود دست یابند و ما امسال شرایط ویژهای را پیش رو داریم.
برغم ائتلاف دشمنان، ملت ما همیشه در كنار یكدیگر در مقابل دشمنان خود ایستاده اند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش هستیم تا بتوانیم رضایت شغلی كاركنان و همین طور رضایت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را پدید آوریم. كشور ما همانطور كه در جنگ تحمیلی از هویت، ملیت و نظام خود در مقابل دشمنان دفاع كرد در این شرایط باز از هویت و نظام خود دفاع خواهدنمود و برغم ائتلاف دشمنان ملت ما همیشه در كنار یكدیگر در مقابل دشمنان خود ایستاده اند.
ملت ایران همواره نشان داده است كه شوخی بردار نیست
وی اشاره كرد: با این ایستادگی ملت ایران همواره نشان داده است كه ملت ایران شوخی بردار نیست و با آتش نمی توان بازی كرد.
سپاه پاسداران بخش مهم هویت ملی و تاریخی ۴۰ ساله اخیر ایران بزرگ اسلامی است
صالحی افزود: بطور طبیعی شرایط تحریم سختی هایی را به دنبال دارد و نمی توان آنها را نادیده گرفت و آمریكا با اقدام روز گذشته خود كه سپاه پاسداران را بعنوان تروریست معرفی نمود، ولی باید بداند سپاه پاسداران بخش مهم هویت ملی و تاریخی ۴۰ ساله اخیر ایران بزرگ اسلامی است.
وی اظهار داشت: ما مسئولان سختیها را نادیده نمی گیریم و با همدلی و همزبانی اهتمام می نماییم شرایط را تبیین و با مردم گفت و گو نماییم.
صالحی در ادامه با اشاره به حضور اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و دین بعنوان بخش بزرگی از مخاطبان این وزارتخانه افزود: فلسفه وجودی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است و امسال تلاش می نماییم با عنایت به شرایط سخت حاكم بر كشور تمام تلاش خود در رفع مشكلات آنها را داشته باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نمایش گزارشی از مجموعه اقدامات رفاهی این وزارتخانه برای كاركنان اظهار داشت: تلاش می نماییم مشكلات كاركنان این وزارتخانه در حوزه های رفاهی مرتفع و یا به حداقل برسد.
ضرورت روان سازی ارتباطی و عاطفی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
وی افزود: خدمت به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه باید مسئله اصلی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و باید رضایت آنرا فراهم نماییم برای اینكه وضعیت مالی و معیشتی آنها متوسط رو به پایین است و علاوه بر روان سازی خدمات باید به روان سازی ارتباطی و عاطفی با آنها باز بپردازیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه كرد: باید به اعتماد سازی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه باز توجه داشته باشیم. در این عرصه باز این وزارتخانه اقداماتی داشته است. در بخش شفافیت اقداماتی صورت گرفته است. در سال ۹۷ قراردادها، مجوزها، خدمات، حمایت ها و … در معرض دید قرار گرفت و تلاش شد فضا به سمت اعتماد متقابل برود.
وی اشاره كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیوار سیمانی بین خود و مراجعانش نیست بلكه فضای شیشه ای است كه می توان بوسیله این دیوار شیشه ای همه اقدامات را بطور شفاف دید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شاید منابع محدود باشد اما چگونگی توزیع آن جلب اعتماد بیشتر میكند. حمایت هایی كه می تواند اتفاق افتد مسیر خودرا تا حدی طی كرده است. مثلاً حوزه های بیمه هنرمندان ۸۷ درصد افزایش یافته است. در بعضی موارد مانند حوزه های رسانه ای و كاغذ تلاش بر افزایش حمایت ها است.
او در آخر اظهار داشت: امیدوارم سال ۹۸ را با توفیق و كامیابی بیشتر پیش ببریم.1398/01/21
14:57:10
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: خدمات , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی