علامتی خبر داد؛

طرح کانون مدرسه از اول آذر اجرا می شود

طرح کانون مدرسه از اول آذر اجرا می شود

به گزارش لباس دونی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اجرای طرح کانون مدرسه از اول آذرماه اطلاع داد.حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طرح «کانون مدرسه» طرحی است که مطالعاتش صورت پذیرفته و جهت استفاده دانش آموزان ایران اسلامی از خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیشتر از ۶۰ نوع فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری که قصه گویی، گرافیک، طراحی، نقاشی، ایده پردازی، نمایش شامل می شود.
وی افزود: این طرح با همکاری معاونت پرورشی و آموزش ابتدایی آموزش و پرورش و سازمان برنامه ریزی کتب درسی از اول آذرماه اجرایی می شود و در طول سال تحصیلی ادامه می یابد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان در جایی قرار می گیرد که پیرامونش مدارس مختلف جای می گیرند که باید خدمات به این مدارس عرضه شود؛ بخشی از این خدمات در داخل مدرسه است که شامل قصه گویی مربیان کانون در مدارس، ارسال کتاب به مدارس و … است و از سویی مدرسه در چارچوب سفرهای تربیتی، دانش آموزان را به کانون پرورش می آورد تا دانش آموزان یک روز در کانون حضور خواهند داشت که با کانون و فعالیت هایش آشنا گردند و این رویه در طول سال تحصیلی اجرا می گردد.
وی اضافه کرد: در اجرای طرح کانون مدرسه، تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت راه اندازی کتابخانه های عمومی ویژه کودکان و نوجوانان وجود دارد و منتظر هستیم که جلسه ای با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بگذاریم. به نظر می رسد هر کسی در جمهوری اسلامی ایران برای حوزه کودک و نوجوان قدمی بردارد دستش را می بوسیم و نگاه رقابتی نخواهیم داشت و از این بابت هر کسی کاری انجام دهد مورد تقدیر است.
علامتی اظهار داشت: بستر طرح کانون مدرسه، کتاب و کتابخوانی است به این معنا که کتاب های معتبر در حوزه کودک و نوجوان را از ناشران این حوزه دریافت کرده و به مدارس خواهیم برد تا در دسترس دانش آموزان قرار بگیرد. همینطور در بخشی از اجرای طرح کانون مدرسه، به کودکان و نوجوانان بازی و سرگرمی آموزش داده می شود.


منبع:

1401/09/01
21:54:51
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سفر , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس دونی