اقدام عجیب پاکبان سامرا در برخورد با زوار اربعین

اقدام عجیب پاکبان سامرا در برخورد با زوار اربعین

لباس دونی: در جریان آیین اربعین و مسیر پیاده روی آن، خیلی از مردم عراق هر یک به نحوی مشتاق ارائه خدمات به زوار هستند. در این میان، برخی با حرکت های خلاقانه خود صحنه های خاصی پدید می آورند. یکی از پاکبانان سامرا از این دسته است.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به عراق، شهرهای مقدس نجف و کربلا، طریق پیاده روی اربعین و متعلقات آن، ازجمله اماکن زیارتی کاظمین و سامرا هر ساله از حدود هشتم صفر، یعنی حدود دو هفته قبل از اربعین حسینی (ع) شاهد برگزاری موکب هایی است که می کوشند با تامین خدمات ابتدایی به زوار، سختی های جسمانی طی طریق را برای آنان کاهش دهند.
علاوه بر تامین خوراکی و نوشیدنی، گاهی افراد باتوجه به توان و تمکن مالی خود، به خلاقیت هایی دراین زمینه دست می زنند. حتما درباره ی ارائه خدمات ماساژ پا و مشت و مال قبلا شنیده اید.
این روزها یک پاکبان در سامرا نیز با اقدام خلاقانه ای در وسع خویش اهتمام در خدمت رسانی به زوار امام حسین و دیگر ائمه (ع) دارد.


شرایط شهر سامرا از نظر سیاسی و عقیدتی خاص است. حتما به خاطر دارید که چند سال پیش هم نیروهای تندرو عقیدتی، گنبد حرم امام دهم و امام یازدهم شیعیان را با مواد منفجره تخریب کردند.
باتوجه به جمیع شرایط، طبیعی است که خدمت رسانی به زوار اربعین که در جریان حضور در آیین پیاده روی، به اماکن متبرک کاظمین و سامرا هم سر می زنند، به وسعت و رونق شهرهای کربلای معلی و نجف اشرف نیست. مسیر منتهی به حرم مطهر سامرا نیز طوری طراحی شده است که زوار هنگام پیاده شدن از خودرو ها، حدود نیم ساعت تا چهل دقیقه را باید پیاده طی کنند تا به صحن و حرم امامین عسکریین (ع) برسند.
در این راه، یکی از پاکبانانی که هر روز برای نظافت مسیر و جمع آوری زباله ها در محل حضور دارد، در انتهای کار موظفی یا ساعت استراحت خود، با بهره گیری از کارتن های مقوایی در مقام بادبزن می کوشد زائرانِ در راه را لحظه ای با جریان هوای خنک میزبانی کند.
کسانی که در گرمای بین ۴۴ تا ۴۸ درجه هوا زیر آفتاب این مسیر را طی می کنند، خوب درک می کنند که حتا یک لحظه جریان هوای خنک چه احساس خوب و انرژی مضاعفی به وجود می آورد.


1401/06/22
10:10:25
5.0 / 5
225
تگهای خبر: خدمات , خلاقیت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی