با شعار نوآفرینی در افق نور ؛

سومین رویداد بین المللی نوآوری اربعینی روشنا شروع به کار کرد

سومین رویداد بین المللی نوآوری اربعینی روشنا شروع به کار کرد

لباس دونی: سومین رویداد بین المللی نوآوری اربعینی روشنا با شعار نوآفرینی در افق نور و همکاری اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق (ع) و شتابدهنده فرهنگی-مذهبی و اجتماعی شفق شروع به کار کرد.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، با حضور سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و ذوالفقارزاده مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه امام صادق (ع)، از پوستر سومین رویداد بین المللی نوآوری اربعینی روشنا رونمایی گردید.
این رویداد که در سومین سال پی در پی با شعار «نوآفرینی در افق نور» و با همکاری اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق (ع) و شتابدهنده فرهنگی-مذهبی و اجتماعی شفق برگزار می شود، بدنبال فعال سازی ظرفیت مردمی در به کارگیری خلاقیت و ایده پردازی نوآورانه برای حل مسائل و مشکلات اربعین و ارتقای و رشد این پدیدة عظیم الهی است.
سومین رویداد بااینکه در امتداد دو رویداد پیشین در زمینه موضوعی «نوآوری و اربعین» تعریف می شود اما سعی شده است که در سطحی متفاوت و ارتقا یافته ادامه یابد. در حقیقت، سومین رویداد روشنا، یک فرارویداد شامل سه رویداد است: ۱- مدرسه-رویداد ۲- رویداد حمایت ۳- رویداد روایت.
در مدرسه- رویداد، تلاش می شود با هدف شناسایی و رشد ایده های خام و اولیه نوآورانه، در یک دوره آموزشی جامع، بسته کاملی از سرفصل های معرفتی و مهارتی در رابطه با حوزه اربعین و نوآوری ارائه شود. این دوره شامل مهارت افزایی زبانی شرکت کنندگان نیز هست. در نهایت نیز شرکت کنندگان در قالب تیمی با تدوین بوم ایده پردازی و کمینه محصول قابل قبول به رقابت با یکدیگر می پردازند. جوایز این بخش بدین صورت است: ۱- تیم اول: ۱۵ میلیون تومان ۲- دو تیم دوم، هرکدام ۱۰ میلیون تومان و ۳- سه تیم سوم هر کدام ۵ میلیون تومان
در رویداد حمایت، با برگزاری رویداد (های) سرمایه گذاری از محصولات و خدمات نوآورانه ارائه شده در اربعین ۱۴۰۱ جهت استمرار این کنشگری و فعالیت در سالهای آتی، حمایت های ویژه ای با مشارکت خیرین و نهادهای مرتبط صورت می گیرد.
در نهایت رویداد روایت نیز به عنوان آسان ترین نوع مشارکت شامل تمامی زوار اربعین ۱۴۰۱ می شود. بدین صورت که راوی و ثبت کننده خدمات و محصولات نوآورانه ای باشند که در راه پیاده روی با آن مواجه می شوند. فقط کافی با یک فیلم یک دقیقه ای و ارسال مشخصات صاحب ایده در این رویداد شرکت کنند. در این بخش نیز به ۱۰ نفر که روایت گر نوآورانه ترین ایده ها باشند، هر کدام مبلغ یک میلیون تومان اهدا می شود.
محورهای موضوعی رویداد نیز شامل ایده ها، محصولات و خدمات نوآورانه در ۵ محور ذیل است:
۱- اربعین نورانی: ایده ها، محصولات و خدمات در رابطه با معنویت، نورانیت و حوزة فرهنگی اربعین
۲- اربعین شیرین: ایده ها، محصولات و خدمات در رابطه با امور رفاهی و خدماتی اربعین
۳- اربعین الهام بخش: ایده ها، محصولات و خدمات ملهم از اربعین برای حکمرانی و سیاستگذاری بهتر
۴- بخش ویژه: دانشگاه و اربعین: ایده ها، محصولات و خدمات مرتبط مشارکت دانشگاهیان در اربعین
۵- بخش ویژه: کودک و نوجوان و اربعین: ایده ها، محصولات و خدمات در رابطه با رشد کودک و نوجوان در اربعین
همچنین سومین رویداد روشنا در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان بوده و مشارکت کنندگان امکان دریافت جایزه فعالیت نخبگانی را خواهد داشت.
مهلت ارسال آثار در سه بخش مذکور تا ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۱ است. علاقمندان برای ارسال آثار و دریافت اطلاعات بیشتر به تارنمای rowshana40.ir یا شناسه @rowshana40 در رسانه های اجتماعی مراجعه کنند.


منبع:

1401/06/20
23:00:46
5.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس دونی