برای همدردی با سیل زدگان؛

سومین جشنواره سراسری هه لپه ركئ لغو شد

سومین جشنواره سراسری هه لپه ركئ لغو شد

به گزارش لباس دونی مردم كردستان همواره پیش قدم در همدردی با هم وطنان داغ دیده ایران اسلامی است، بنابراین جشنواره ˮهه لپه ركئˮ یا همان رقص كردی لغو شد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، جشنواره هەڵپەڕكێی (رقص كردی) بانه با حضور 16 گروه از استان های كردستان، آذربایجان غربی، ایلام، كرمانشاه و خراسان شمالی كه راه یافتگان به مرحله داوری این جشنواره بودند، قرار بود هشتم تا 11 فروردین ماه برگزار گردد.
ستاد برگزاری سومین جشنواره «هه لپه ركی» بانه در اطلاعیه ای از لغو این جشنواره به منظور ابراز همدردی با سایر هموطنان در جای جای ایران اسلامی بخصوص خانواده های داغدار قربانیان سیل های اخیر در استان های مختلف اطلاع داد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
« هنر تجلی سیمای زندگی بر كالبد هستی است و هنر زیبای هه لپه ركئ كوردی، پیام عزت، جوانمردی، غیرت، حمیت، همدردی و همنوایی قوم كرد با دیگر اقوام و انسان ها در شادی ها و غم هاست».
حالا كه مردم عزیز ایران اسلامی داغدار از دست دادن شماری از هموطنانمان در حوادث ناشی از سیل و طوفان در بعضی از استان های كشور هستند، دبیرخانه سومین جشنواره سراسری هه لپه ركئ كوردی بانه هم به رسم آئین هنر و دوستی، مراتب تاثر و تاسف عمیق خود از این حوادث دلخراش و همدردی خود با خانواده ها و بازماندگان قربانیان سیل و طوفان را ابراز می كند.
بنابراین بنا به درخواست اصحاب فرهنگ و هنر استان فرهنگی كردستان، مردم نوع دوست بانه و گروه های هنری شركت كننده در این رویداد فاخر فرهنگی و هنری، به استحضار همه علاقمندان و فرهیختگان می رساند برگزاری سومین جشنواره سراسری هه لپه ركئ كوردی بانه كه مقرر بود هشتم تا یازدهم فروردین ۹۸ در شهرستان فرهنگی بانه برگزار شود، به زمان دیگری موكول شد و تاریخ برگزاری متعاقبا اعلام می شود.
باشد كه حضور و همدردی همه هموطنان مهرورز و نوع دوست، بخصوص هنرمندانی كه گرمی نفس ها و یارای جنبش هنرمندانه شان در چارچوب سومین جشنواره هه لپه ركئ بانه، ولو اندك، اما مرهمی بر آلام و دردهای دل دردمند بازماندگان حوادث اخیر سیل در كشور باشد (ان شاءالله)»
ستاد برگزاری سومین جشنواره سراسری هه لپه ركئ بانه1398/01/10
23:14:00
5.0 / 5
4668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس دونی