در ۹ ماهه سال ۹۷ چند مجوز موسیقی صادر شد؟

در ۹ ماهه سال ۹۷ چند مجوز موسیقی صادر شد؟

لباس دونی: آمار مجوزهای صادر شده موسیقی در سال ۱۳۹۷ (۹ ماهه اول فروردین تا آخر پاییز) اعلام گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، روابط عمومی دفتر موسیقی اعلام كرد، در ۹ ماهه سال ۹۷ تعداد دو هزار و ۱۷۸ عنوان اجرای صحنه ای با سه هزار و ۸۹۴ بار اجرا مجوز گرفته است.
در این دوره ۵۴۸ آلبوم موسیقی، ۲۰ آلبوم تصویری موسیقی، ۳۲۴ نماهنگ، ۷۳ كتاب گویا مجوز دریافت كرده اند و برای دو هزار و۴۶۰ تك آهنگ، ۱۴۱ استودیوی صدابرداری و مركز تولید و تكثیر آثار صوتی و تصویری مجوز صادر گردیده است و ۱۹ هزار و ۶۲۳ شعر از دفتر موسیقی برای اجرا یا انتشار مجوز گرفته است.
همچنین این دوره ۱۸ جشنواره در حوزه موسیقی از دفتر موسیقی معاونت هنری مجوز گرفته است.
در مقایسه آمار دوره ۹ ماهه سال ۹۷ با دوره مشابه ۹ ماهه سال ۹۶، مجوز تك آهنگ رشد قابل توجه نزدیك به دو برابری (رشد ۹۴ درصد) را نشان داده است.
اجراهای صحنه ای (۵۴ درصد)، شعر (۵/.۱۵ درصد) استودیو صدابرداری و مراكز تولید و تكثیر آثار صوتی (۸/۱۲ درصد) و نماهنگ ۲۰ درصد و جشنواره (۵/۲۸ درصد) افزایش داشته و تعداد آلبوم های موسیقی و كتاب گویا نسبت به دوره مشابه سال قبل كاهش داشته است.
با توجه به جریان موسیقی و مبحث اقتصاد موسیقی، در سال های اخیر انتشار آلبوم های موسیقی كمتر مورد توجه مؤسسات و مراكز قرار می گیرد.
دفتر موسیقی توضیح داده است: با عنایت به اینكه آمار سه ماهه پایانی سال ۹۷ از استان ها هنوز تكمیل نشده است، گزارش آماری مجوزهای صادر شده برای موسیقی در سال ۹۷ از آغاز فروردین تا آخر آذرماه اعلام شده است.
همچنین در ۹ ماهه (ابتدای فروردین تا آخر آذرماه) سال ۱۳۹۶، برای هزار و ۴۲۰ عنوان اجرای صحنه ای با تعداد دو هزار و ۶۸۰ بار اجرا، ۵۴۵ آلبوم موسیقی، ۳۰ آلبوم تصویری موسیقی، هزار و ۲۶۸ تك آهنگ، ۲۷۰ نماهنگ، ۱۹۱ كتاب گویا، ۱۲۵ استودیوی صدابرداری و مركز تولید و تكثیر آثار صوتی، ۱۶ هزار و ۹۸۹ شعر و ۱۴ جشنواره مجوز صادر گردیده است.
1397/12/29
14:46:58
5.0 / 5
4421
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی