وزیر بهداشت:

عمل به قرآن خیلی از مشکلات جامعه را حل می کند

عمل به قرآن خیلی از مشکلات جامعه را حل می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: آشنایی و عمل به قرآن آینده کشور را تضمین و خیلی از مشکلات جامعه را حل خواهد نمود.


بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف ایرنا در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن کریم در مصلای امام خمینی(ره) عنوان کرد: بسیار خوشحالیم که پس از دو سال فشار و محدودیت های کرونا، مردم توانستند به نمایشگاه قرآن بیایند و از فضای معنوی آن بهره مند شوند؛ نمایشگاهی که از نظر فرهنگی نه تنها در کشور، بلکه در دنیا بی نظیر است.
بیش از گذشته به رویدادهای فرهنگی قرآنی نیاز داریم
وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: جامعه ما این روزها بیشتر از گذشته به برگزاری رویدادهای فرهنگی، معنوی و قرآنی نیاز دارد. همه فعالیتهای ما در هر جای و جایگاهی باید یک پیوست فرهنگی داشته باشد.
«آشنایی با قرآن می تواند آینده کشور را تضمین کند و عمل به آن بسیاری از مشکلات جامعه، از گران فروشی ها و تا احتکارها برطرف می شود و نمایشگاه های قرآن مقدمه ای بر آغاز حل مشکلات و معضلات در جامعه است»
استفاده از فناوری های نوین در نمایشگاه های قرآنی
وریر بهداشت با تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه قرآن خاطرنشان کرد: مردم از این نمایشگاه به خوبی استقبال کردند و باید از دانش و فناوری های نوین نمایشگاه های قرآنی هم استفاده گردد.
عین اللهی درباره فعالیتهای قرآنی وزارت بهداشت توضیح داد: از هفت ماه پیش که کار را به صورت جدی شروع کردیم، کانون های قرآن در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور شکل گرفته و فعالیت خویش را شروع کرده اند. مسابقات قرآنی برگزار می شود که همواره مورد استقبال اساتید و دانشجویان بوده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و شخصیت های فرهنگی در مصلای امام خمینی(ره) شروع شد.
نمایشگاه سال جاری در ۴۰ هزار متر مربع و در ۴۵ بخش تشکیل شده است. این نمایشگاه با شعار «قرآن؛ کتاب امید و آرامش» به فرهنگ امید و آرامش قرآنی می پردازد و با همکاری نهادها و موسسات بیشتر از ۸۰ نوآوری و خلاقیت در نمایشگاه سال جاری عرضه می شود.
یکی از فضاهای مورد توجه در نمایشگاه سال جاری توجه به ابعاد قرآنی امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب است که تحت عنوان امین قرآنی رهبر قرآنی به آن پرداخته می شود و بخش فرهنگ دانش بنیان و فضای سایبری و مجازی با کار جهادی دوستان لبیکی به شعار سال رهبر انقلاب است.
بخش باغ آیات برای کودکان، بخش مسجدجامعه پرداز و تمدن ساز، بخش آثار فرهنگی و صنایع دستی با حضور دارندگان نشان های یک هنری صنایع دستی، بخش نشر مکتوب و دیجیتال با حضور ۱۰۰ ناشر در رابطه با قرآن و عترت، بخش نهادهای دولتی و حاکمیتی، بخش نهادها و موسسات مردمی قرآنی و بخش عفاف و حجاب از مهم ترین بخش های نمایشگاه سال جاری است.
همچنین میتوان به بخش های دانشگاهی، سفیران دعوت، آموزش های نوین و راه یافتگان اشاره نمود و علاقه مندانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، می توانند به شکل مجازی از این نمایشگاه بهره ببرند.
غرفه های بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به مدت دو هفته تا جمعه نهم اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۳: ۳۰ در مصلای امام خمینی (ره) مشتاق حضور علاقه مندان به کلام وحی و اهل بیت(ع) است. البته با عنایت به همزمانی برگزاری نمایشگاه با شبهای احیا، مقرر است حدود یک تا یک و نیم ساعت زودتر غرفه های نمایشگاه به فعالیت خود آخر دهند.


1401/02/04
09:44:12
5.0 / 5
552
تگهای خبر: آرامش , آموزش , تضمین , خلاقیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس دونی