پذیرش مسافران نوروزی در مدارس مازندران به پایان رسید

پذیرش مسافران نوروزی در مدارس مازندران به پایان رسید

به گزارش لباس دونی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان آخر پذیرش مسافر در مدارس و دیگر اقامتگاه های آموزش و پرورش استان و مهیا شدن کلاس های درس برای آموزش حضوری دانش آموزان از چهاردهم فروردین اظهار داشت که ۳۳ هزار و ۲۲۰ مسافر از ۲۸ اسفند سال قبل تا بامداد روز ۱۳ فروردین در مدارس استان اسکان یافتند.


علیرضا سعدی پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: ظهر روز ۱۲ فروردین پذیرش مسافران نوروزی در ۱۴۹ مدرسه مازندران که مسئولیت اسکان را برعهده داشتند، به انتها رسید و مسافرانی که از قبل در کلاس های درس اسکان یافته بودند تا بامداد امروز فرصت داشتند که محل را تخلیه و ترک کنند که برپایه گزارش ادارات شهرستانی در زمان حاضر هیچ مسافری در مدارس استان اقامت ندارد.
وی اشاره کرد: در زمان حاضر تمامی کلاس های درس استان درحال آماده سازی برای حضور دانش آموزان در مدارس است و تا آخر امروز عملیات ضدعفونی و نظافت کلاس های درس، محوطه مدارس و سرویس بهداشتی برای حضور محصلان مازندرانی تمام می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به این که، در روزهای نوروزی سال جاری ۳۳ هزار و ۲۲۰ مسافر در مدارس استان اسکان یافتند، اظهار داشت که افزون بر هشت هزار و ۷۰۰ خانوار در مدارس استان اسکان نوروزی یافتند.
سعدی پور با بیان این که، مسافران نوروزی به ترتیب از مدارس شهرستان های رامسر، تنکابن، بابلسر و ساری برای اسکان به نسبت سایر شهرستان های مازندران استقبال بیشتری داشتند، افزود: تنها در روز ۱۱ فروردین چهار هزار مسافر در مدارس این شهرستان ها اسکان یافتند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همینطور از اقامت سه هزار و ۸۰۰ مسافر نوروزی در ۱۵ مرکز رفاهی و ۲ اردوگاه آموزش و پرورش مازندران از ۲۸ اسفند سال قبل تا آخر روز ۱۲ فروردین سال جاری آگاهی داد.
اسکان مسافران نوروزی در مدارس مازندران سابقه چند دهه ای دارد ولی از در تعطیلات نوروزی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به خاطر شیوع ویروس کرونا این کار صورت نگرفت. مدارس مازندران در آخرین تعطیلات نوروزی قبل از کرونا یعنی از ۲۷ اسفند ۹۷ تا آخر روز ۱۳ فروردین ۹۸ میزبان حدود ۲۰ هزار خانوار مسافر نوروزی با جمعیت بیشتر از ۷۱ هزار نفر بودند. میانگین اقامت این جمعیت در مدارس سه شبانه روز و در مجموع حدود ۲۱۳ هزار نفر شب بود. این مسافران در حدود ۴۰۰ مدرسه با بیشتر از سه هزار کلاس درس و ۳۹ پایگاه اقامتی آموزش و پرورش شامل خانه معلم و اردوگاه های دانش آموزی اسکان داشتند.
آمار اقامت در مدارس مازندران طی تعطیلات نوروزی ۹۷ بیشتر از ۴۰۰ هزار نفرشب بود.


منبع:

1401/01/13
20:28:44
5.0 / 5
220
تگهای خبر: آموزش , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی