دفاع بهروز افخمی از فیلم های جشنواره فجر

دفاع بهروز افخمی از فیلم های جشنواره فجر

کارگردان فیلم سینمایی «روباه» اظهار داشت: منتقدان زمانی می توانند بگویند فیلم های بهتر از «لایه های دروغ» و «ماهان» در بین فیلم های انتخاب نشده وجود دارد، که همه آنها را تماشا کرده باشند.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، بهروز افخمی عضو هیئت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به صحبت های انتشار یافته از او درباره دو فیلم لایه های دروغ و ماهان، توضیح داد: به سبب تعدادی از کارهای شخصی و تداخل زمانی، من حدود ۶ فیلم را به همراه کل هیئت انتخاب تماشا نکردم.
وی با اشاره به اینکه حضور لایه های دروغ و ماهان در جشنواره قابل دفاع است، افزود: من این فیلم ها را بصورت مجزا می دیدم و این شائبه که من فیلم ها را ندیده ام صحیح نیست.
عضو هیئت انتخاب جشنواره فجر درباره عدم نمایش پنج فیلم رزرو شده در جشنواره هم توضیح داد: از همان ابتدا که پنج فیلم رزرو برگزیده شد بحث بر سر اینکه دو فیلم برای جشنواره پروانه نمایش نمی گیرند عنوان شد اما خود فیلمسازان زمانی که فهمیدند پروانه نمایش پس از جشنواره به فیلم آنها تعلق می گیرد نسبت به این اتفاق اعلام رضایت کردند و این مسئله که این فیلم ها توقیفی هستند، موضوع درستی نیست.
افخمی به فیلم «عروسک» اشاره نمود و اظهار داشت: بطورمثال فیلم عروسک که در فهرست انتخاب های من بود، همچون فیلم هایی بود که برای جشنواره پروانه نمایش نتوانست بگیرد و البته کارگردان این فیلم هم با این مساله مشکلی پیدا نکرد.
وی با اشاره به اینکه اگر فیلمی در جشنواره حضور ندارد بطور قطع تماشا شده و امتیاز قابل قبول نگرفته است اظهار داشت: ما ۵۹ فیلم را دیده ایم و ۲۲ فیلم بعلاوه ۵ فیلم رزرو را بواسطه نمره قبولی در حد حضور در جشنواره پذیرفته ایم. منتقدان هم زمانی می توانند ادعا کنند که فیلم های بهتری در بین فیلم های غیرمنتخب وجود دارد که همه فیلم ها را دیده باشند.
عضو هیئت انتخاب جشنواره با اشاره به اینکه صحبت های حاشیه ای برای رونق جشنواره خوب است اشاره کرد: من فکر می کنم پس از تماشای همه فیلم ها می توان در مورد کیفیت آنها قضاوت کرد.

1400/11/19
12:05:38
5.0 / 5
383
تگهای خبر: جشنواره , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی