تفکیک جنسیتی در کافه بازی های مشهد

تفکیک جنسیتی در کافه بازی های مشهد

به گزارش لباس دونی خراسان رضوی بر مبنای دستور معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد برگزاری بازی در کافه بازی های شهر به صورت مختلط ممنوع شده است.«حسب دستور معاونت محترم دادستان عمومی و انقلاب مشهد برگزاری هرگونه بازی به صورت مختلط در کافه بازی ها ممنوع می باشد. در صورت عدم رعایت، واحد صنفی پلمب و متصدی واحد صنفی می بایست شخصاً پاسخگو باشد». این اطلاعیه ای است که از جانب اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی و معاونت دادستان عمومی و انقلاب مشهد صادر شده و انتقادات بسیاری را در فضای مجازی به دنبال داشته است.

مرتضی اسکافی، رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد در گفتگو با ایسنا با تأیید صدور این اطلاعیه، اظهار نمود: در سال ۱۳۹۷ کافه بازی ها به اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی سپرده شده اند. در این زمان جلساتی گوناگونی در جهت رفع مشکلات این مجموعه ها با صاحبان آنها و بازی گردان ها برگزار کرده ایم. خیلی از مشکلات رفع شده است، اما دادستانی اعتقاد دارد همچنان مشکلاتی پا برجاست.

وی اضافه کرد: طبق دستور اسماعیل رحمانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد و رئیس دادسرای ناحیه ۶ مشهد به اداره اماکن، تمام کافه بازی های مشهد پلمب شده یا اخطار گرفته اند. از کافه بازی ها تعهد گرفتنه اند که به صورت شیفتی به مراجعان خانم و آقا خدمت عرضه کنند.

اسکافی ضمن اشاره به تعطیلی کلیه کافه بازی های مشهد، خاطرنشان کرد: در مشهد ۴۰ مجموعه با عنوان کافه بازی داریم که هم اکنون همه آنها تعطیل شده ‍ اند. همینطور ۵ مجموعه درخواست ابطال پروانه شان را داشته اند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی دنبال راهکاری جهت راه اندازی مجدد کافه بازی هاست، اظهار داشت: یکی دیگر از دغدغه های دادستانی سناریوی مافیا است که در تلاشیم آنرا به فرهنگ ایرانی نزدیک تر نماییم.

رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد تصریح کرد: متأسفانه اخبار، تصاویر و فیلم هایی از کافه بازی های غیرمجاز در فضای مجازی انتشار یافته و به دست معاون دادستان رسیده است که در آن اتفاقاتی می افتد که دادستانی آنرا در جهت ترویج فساد تعبیر کرده اند. با این وجود این مطالب باعث ایجاد دغدغه هایی شده است که کاملاً بجاست.

اسکافی بیان نمود: در متن نامه دادستانی آمده است که کنار هم نشستن دختر و پسر باعث ایجاد ابتذال و جریحه دار شدن عفت عمومی شده است. در نتیجه این کار باعث فعل حرام می شود و درآمد حاصل از این امر حرام است. در این خصوص جلساتی با هادی شریعت یار، معاون حقوق عامه و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی و دادیارشان برگزار کرده ایم و راهکارهایی برای حضور هم زمان خانم ها و آقایان مطرح کرده ایم. همینطور در خود دادستانی جلساتی جهت بررسی پیشنهادات برگزار شده است.

وی تصریح کرد: هنوز دستور جدیدی به ما ابلاغ نشده است و تا رسیدن تصمیمات بعدی دادستان باید تمهیداتی برای بازگشایی باردیگر کافه بازی ها و ایجاد اقبال عمومی با همین شرایط اندیشید. ما معتقدیم می شود با تأمین نظر دادستان و مردم کافه بازی ها به کار ادامه بدهند. فضای بازی های فکری و کافه بازی ها خانوادگی است و اجرای دستور دادستان مستلزم همکاری خانواده هاست.

رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد ضمن اشاره به برنامه های پیش روی این اتحادیه، افزود: الان درحال برنامه ریزی برگزاری مسابقات بازی مافیا هستیم. همینطور یکی دیگر از برنامه های اتحادیه برای دهه فجر برگزاری مسابقات و ساخت نرم افزاری برای کافه بازی هاست که گرداننده های مجاز در آن ثبت شوند و افراد با ثبت نام در این نرم افزار در کافه بازی ها حضور پیدا کنند. بازی ها هم به صورت تفکیک جنسیتی انجام گیرد و گرداننده خانم برای خانم ها و گرداننده آقا برای آقایان در محل حاضر باشند.
1400/11/10
22:08:30
5.0 / 5
394
تگهای خبر: جنس , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی