تفاهم نامه ای برای ارتقای سواد دیرینه شناسی بچه ها

تفاهم نامه ای برای ارتقای سواد دیرینه شناسی بچه ها

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موزه ملی ایران بمنظور احیا و شناخت فرهنگ و تمدن ایران با یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، امضای تفاهم نامه میان کانون پرورش فکری و موزه ملی ایران موجب افزایش اطلاعات به روز و شگرف در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه های همکاری تخصصی خواهد بود.
در امتداد گسترش همکاری میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موزه ملی ایران و بمنظور هم افزایی، رشد مهارت ها و ارتقای سطح علمی با بهره بردن از پتانسیل های موجود در دو مجموعه، به درخواست معاونت تولید کانون تفاهم نامه ای با امضای مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس کل موزه ملی ایران منعقد شد.
این تفاهم نامه در حوزه ارتقای سواد دیرینه شناسی کودکان و نوجوانان و گسترش همکاریهای ترویجی و فرهنگی در زمینه آموزش به کودکان و نوجوانان انجام شده است.
اهمیت آموزش تاریخ و کارهای ترویجی در امتداد ارتقای سواد تاریخی عمومی برکسی پوشیده نیست، در این میان کودکان و نوجوانان جایگاه ویژه ای در این انتقال فرهنگی دارند. بدین جهت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دارا بودن مجموعه موزه تاریخ کانون بعنوان نخستین موزه تخصصی کودک و نوجوان در خاورمیانه در اهتمام به این امر سال ها فعالیت مستمر داشته است.
بر طبق این خبر، باتوجه به خاصیت های کانون پرورش فکری و از طرف دیگر اهمیت موزه ملی ایران که در عرصه جهانی زبانزد است، همکاری این دو مجموعه موجب افزایش اطلاعات به روز و شگرف در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه های همکاری تخصصی خواهد بود.
با درنظر گرفتن علاقه و دغدغه این دو مجموعه نسبت به همکاری با یکدیگر، امضای تفاهم نامه از طرف مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جبرئیل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران می تواند نتایج خوبی در کارهای مرتبط این دو مجموعه در امتداد احیا و شناخت فرهنگ و تمدن گذشته این مرز و بوم داشته باشد.
انجام پژوهش و مقالات علمی و تخصصی مشترک در زمینه کودک و نوجوان، برگزاری نشست های علمی تخصصی در رابطه با کارهای مشترک در جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی، برگزاری مسابقات و جشنواره های مشترک بر طبق مضامین تاریخی، فرهنگی و دیرینه شناسی و بهره گیری از امکانات رسانه ای طرفین در اطلاع رسانی فعالیت ها و فرهنگ سازی در عرصه اجرای طرح های مطالعاتی همچون تعهدات طرفین در این تفاهم نامه است.
موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مراکز قدیمی این مجموعه است که در میدان شهدای تهران، ابتدای خیابان پیروزی واقع شده است.1400/11/06
23:33:54
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جشنواره , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی