مدیر حوزه های علمیه:

موسوعه شخصیت های بزرگ اسلام تدوین شود

موسوعه شخصیت های بزرگ اسلام تدوین شود

به گزارش لباس دونی مدیرحوزه های علمیه کشور با اعلان اینکه برنامه جامع برای معرفی 30 شخصیت بزرگ اسلامی مورد توجه هیات های اندیشه ورز حوزوی باشد، اظهار داشت: در یک حرکت عظیم علمی و دانشی موسوعه شخصیت های بزرگ اسلام تدوین شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیرحوزه های علمیه در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی حضرت حمزه (ع) اظهار نمود: این کارها و اهتمامی که وجود دارد در امتداد تبلیغ و ترویج دین و با انتخابی هدفمند و دقیق در حقیقت بازسازی تاریخ را رقم می زنید. این کار و تلاش دینی و حوزوی است، ما بعنوان حوزه در ابعاد مختلف با این برنامه ها همراه هستیم.
وی اشاره کرد: اتفاق ارزشمندی که با ابتکار جامعه المصطفی و مجتمع آموزشی عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی در حال انجام می باشد، احیای نام و ایجاد یک جریان علمی پیرامون شخصیت های تراز اول صدر اسلام همچون حضرت خدیجه (س)، حضرت ابوطالب (ع) و حضرت حمزه (ع) که کنگره ایشان در روزهای پیش رو برگزار می شود، هرکدام دارای آثار و برکات علمی و فرهنگی ارزشمندی است که باید نسبت به انعکاس و تبلیغ آن در فراتر از مرزهای کشور و جهان اسلام باشید. نگاه شما نباید معطوف به برگزاری باشد که البته تا حالا چنین نبوده است، اصل کار شما پس از برگزاری این کنگره ها و نشست های علمی باارزش است تا همگان را نسبت به شخصیت این حضرات بزرگوار آشنا سازید.
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: با برگزاری چنین برنامه های ارزشمند، به تولید علم، دانش و تفکر کمک کرده ایم، پس باید این دانش افزایی را از زمان کودکی و دوران دانش آموزی شروع نماییم، با آموزش و پرورش تعاملات اثرگذاری داریم و باید این شناخت به سطح دانش آموزان کشاند تا نسبت به شخصیت های بزرگ تاریخ اسلام آشنایی کامل داشته باشند.
وی، اشاره کرد: اول و آخر کار، آموزش است، حضور ۲۰ میلیون دانش آموز بدون احتساب خانواده هایشان و فعالیت قریب به دو میلیون معلم سرمایه ارزشمندی است که با همکاری آموزش و پرورش و به تبع آن دانشگاه می توانیم حرکت جدیدی را نسبت به معرفی و شناساندن این حضرات در متن جامعه و داشته باشیم.
اعرافی با اشاره به عرصه تاریخ پژوهی در قم اظهار نمود: امروز به برکت بارگاه حضرت فاطمه معصومه(س) و حوزه علمیه که در آستانه یکصدمین سال احیای آن هستیم، مراکز و موسسات حوزوی و دانشگاهی تاریخ نگاری در قم وجود دارد که می توان در قالب گفت وگوهای مشترک، هم افزایی و برنامه ریزی در امتداد یک افق علمی بلند و متقن گام برداشت.
مدیرحوزه های علمیه با اعلان اینکه حوزه علمیه همانند گذشته با همه توان خود در خدمت کنگره حضرت حمزه(ع) است، افزود: در برنامه تحولی حوزه، قریب به ۵۰۰ رشته/گرایش جدید طراحی شده است و ما می توانیم با ارائه طرح از طرف کمیته علمی کنگره های گذشته و پیش رو نسبت به ارائه یک سرفصل علمی آنرا وارد گرایش های آموزش حوزه نماییم./


منبع:

1400/10/29
09:17:29
5.0 / 5
384
تگهای خبر: آموزش , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس دونی