پرتره ۱۷۵ ساله چارلز دیكنز رونمایی می شود

پرتره ۱۷۵ ساله چارلز دیكنز رونمایی می شود

به گزارش لباس دونی نقاشی پرتره از «چارلز دیكنز» كه برای مدت ۱۳۰ سال گم شده بود بزودی در خانه سابق این نویسنده بزرگ انگلیسی به معرض نمایش گذاشته می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از گاردین، این نقاشی كه اثر «مارگارت ژیلیه» است از تاریخ دوم تا هفتم آوریل در خانه موزه «چارلز دیكنز» در غرب لندن به معرض نمایش گذاشته می شود، خانه ای كه «دیكنز» در آن «الیور توئیست» و «نیكلاس نیكلبی» را نوشت، «یادداشت های پیكویك» را كامل كرد و نگارش رمان تاریخی «بارنابی روج» را شروع كرد.
«دیكنز» در سال ۱۸۳۷ همراه با خانواده اش به خانه «بلومبزبری» نقل مكان كرد و این خانه موزه هم اكنون دارای بزرگ ترین مجموعه اجناسی است كه مربوط به زندگی و كار «دیكنز» است.
خانه موزه «چارلز دیكنز» در تلاش است هزینه ۱۸۰ هزار پوندی خرید این نقاشی پرتره را از راه نمایش آن تأمین كند و تابحال هم ۶۵ هزار پوند هم جمع آوری كرده است.
این نقاشی در سال ۲۰۱۷ در یك حراجی لوازم خانگی در آفریقای جنوبی خریداری شد و سال قبل بعد از بررسی در گالری «فیلیپ مولد» لندن تأیید شده كه اثر «مارگارت ژیلیه» و تصویرگر چهره «چارلز دیكنز» است.
«مارگارت ژیلیه» این پرتره را در شش نشست از «دیكنز» ۳۱ ساله در سال ۱۸۴۳ كشیده، زمانی كه این نویسنده انگلیسی مشغول نگارش رمان «كریسمس كارول» بوده است و در سال ۱۸۴۴ هم در نمایشگاه تابستانه آكادمی سلطنتی بریتانیا هم به معرض نمایش گذاشته شده بوده است.
آثار «چارلز دیكنز» كه یكی از مهمترین رمان نویسان انگلیسی شناخته می شود، دائماً در حال چاپ هستند. تابحال بیشتر از ۲۰۰ فیلم سینمایی، سریال و فیلم تلویزیونی با اقتباس از رمان های وی ساخته شده است. «دیكنز» را برجسته ترین رمان نویس انگلیسی عصر ویكتوریا و یك فعال اجتماعی توانمند می شناسند و به عقیده «جیمز جویس»، دیكنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده است.
از دیگر آثار وی می توان «دیوید كاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ» و «داستان دو شهر» اشاره نمود.1397/12/25
12:12:15
5.0 / 5
4725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس دونی