وزیر عنوان كرد:

پشتیبانی از هنرمندان تعزیه در دستور کار وزارت ارشاد

پشتیبانی از هنرمندان تعزیه در دستور کار وزارت ارشاد

لباس دونی: مرکزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساخت مجموعه علمی و پژوهشی در شهرستان تفرش جهت تعمیق و گسترش این هنر و فرهنگ است.


محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه ۱۶ دیماه در اولین اختتامیه سوگواره یاس نبوی اظهار نمود: عشق و علاقه مردم به خاندان رسالت که در هنر فاخر دینی تعزیه ظهور و بروز پیدا کرده است مایه مباهات کشور است. ۲۵ تکیه در شهرستان تفرش وجود دارد که از حضور مردم و عواطف آنها مالامال هستند و این میزان عشق و علاقه عمیق تاریخی و ریشه دار سبب افتخار کشور است.
وی بیان کرد: امید است دولت سیزدهم تمام همت و تلاش خودرا برای استفاده و حفظ این ظرفیت بی بدیل فرهنگی، هنری و دینی بکار برده و با تمام وجود از آن حمایت کند.
وی با اعلان اینکه مردم صاحب این هنر باارزش تاریخی هستند و ماندگاری این هنر اصیل دینی مدیون پیوند آن با عواطف مردمی و معنویت و ارتباط آنها با خداوند است اضافه کرد: هنرمندانی در این عرصه حضور دارند که عمر خودرا از کودکی تا پیری مصروف حفظ این هنر کردند، پس پشتیبانی از این هنر و فعالان آن در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد قرار خواهد گرفت و قسمتی از بودجه صندوق پشتیبانی از هنرمندان به این هنرمندان تعلق خواهد گرفت تا این هنرمندان فاخر با مشکل بیمه و درمان مواجه نباشند.
اسماعیلی اشاره کرد: دولت وظیفه خود می داند که با تمام وجود از هنرمندان تعزیه، گسترش این هنر و گسترش زیرساخت های آن حمایت کند، پس از استاندار و مسئولین ذی ربط هنر و فرهنگ خواهشمندم، مشکلات و هر مسئله ای که نیازمند حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد دارد را پیگیری کنند تا وظیفه خودرا در قبال اهالی فرهنگ و هنر استان به خوبی ایفا نماییم.
وی افزود: این منطقه در زمینه شعر و ادبیات سرآمد بوده و موطن اجداد رهبر معظم انقلاب اسلامی است که همچون موهبت ها و افتخارات عظیم این شهرستان است. همین طور عشق و علاقه مردم تفرش به خاندان ائمه اطهار به شکل این هنر دینی ظهور و بروز پیدا کرده است.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا در این مراسم آیین زره پوشی شمر اجرا شد. همین طور از برگزیدگان سوگواره یاس نبوی نیز تقدیر گردید.1400/10/17
14:42:57
5.0 / 5
767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی