وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هدف وزارت ارشاد تحقق فرهنگ انقلابی است

هدف وزارت ارشاد تحقق فرهنگ انقلابی است

به گزارش لباس دونی ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: هدف وزارت ارشاد تحقق فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.


به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش جوانان در پیشبرد جامعه اسلامی برمبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اضافه کرد: تلاش این وزارتخانه این است که برمبنای بیانیه گام دوم با بهره گیری از ظرفیت جوانان انقلابی، مؤمن و متدین مسیر تحولی در بخش های مختلف فرهنگی طی شود که این مهم در قالب برنامه ای دقیق با زمان بندی های روشن برای رقم خوردن اتفاقاتی مبارک در زمینه فرهنگ تدوین شده است.
آزمون و خطا در عرصه فرهنگ قابل قبول نیست
تولیت آستان قدس رضوی هم در این دیدار با آرزوی موفقیت برای دولت سیزدهم به شرایط حساس کشور اشاره نمود و اظهار داشت: بااینکه کشور با مشکلات و تنگناهایی روبه روست اما سرمایه ها و فرصت های بسیار ارزشمندی نیز وجود دارد که با هوشمندی و استفاده مناسب از این فرصت ها و ظرفیت ها بطور قطع می توان بر مشکلات فایق آمد.
حجت الاسلام احمد مروی در ادامه به ظرفیت های فرهنگی کشور اشاره نمود و با تاکید بر اهمیت مقوله فرهنگ در پیشرفت و توسعه کشور اضافه کرد: حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع)، ماه رمضان و ایام عزاداری محرم و صفر، فرصت های مناسبی برای بهره برداری فرهنگی برای اسلام بوده که باید آنها را قدر بدانیم و ابعاد مختلف برای مرتفع سازی کاستی های فرهنگی ارجشان نهیم.
وی با اشاره به اینکه آزمون و خطا در مسایل فرهنگی قابل قبول نیست بر لزوم لطمه شناسی برای سنجش و ارزیابی میزان موفقیت یا عدم موفقیت در مقوله های فرهنگ طی ده های اخیر تاکید کرد و اظهار داشت: در مقوله مسایل فرهنگی نیازمند نگاهی واقع بینانه برای ارزیابی لطمه های موجود هستیم، باید بررسی شود که چرا طی دهه های اخیر در بعضی حوزه ها آن گونه که انتظار می رفته به اهداف فرهنگی نرسیده ایم و در مواردی حتی حرکت قهقرایی داشته ایم و این مهم برعهده وزارت ارشاد است.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد نقشی مهمی در حفظ دیانت جامعه برعهده دارد اظهار داشت: بعنوان مثال در مقوله بدحجابی در جامعه باید با نگاهی دقیق علل وقوع این امر نابهنجار و نامطلوب بطور جدی مورد تحلیل، بررسی و لطمه شناسی قرار بگیرد.
حجت الاسلام مروی با اشاره به هوشمندی و حساسیت های رهبر معظم انقلاب نسبت به مقوله فرهنگ و هنر اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در زمینه فرهنگ و هنر صاحب نظر هستند و با دیده بانی دقیق، بحث های تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی را سال ها پیش مطرح نمودند اما متصدیان و فعالان فرهنگی به آن صورت که شایسته است متوجه عمق نظر رهبر معظم در این حوزه ها نشدند و پس نتیجه مطلوب حاصل نشد.
وی بر جایگاه هدایتگری و محوری وزارت ارشاد در مقوله فرهنگ کشور تاکید و بیان کرد: وزارت ارشاد در کنار سایر بخش های فرهنگی کشور نیست، بلکه این وزارتخانه هدایتگر سایر بخش ها و حوزه های فرهنگی کشور است، صرف نگاه تدارکاتچی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تامین کاغذ و چاپ و امکانات فرهنگی یک لطمه برای این وزارتخانه مهم بشمار می رود.
منبع:

1400/10/03
11:18:04
5.0 / 5
479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی