دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور:

امید مردم به دولت افزایش غیر قابل باوری داشته است

امید مردم به دولت افزایش غیر قابل باوری داشته است

لباس دونی: خراسان رضوی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: طبق نظرسنجی ها در سه ماهه اول دولت سیزدهم امید مردم به دولت افزایش غیرقابل باوری داشته است و باید دولتمردان تلاش کنند این امیدواری مردم پایدار شود و از بین نرود.سیدمجید امامی در گردهمایی مجازی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های خراسان رضوی که پنج شنبه، ۴ آذر ماه، در مشهد برگزار شد، سبک زندگی و امید و نشاط اجتماعی را دو اولویت این شورا در دوره ی جدید دانست و اظهار نمود: باید شوراهای فرهنگ عمومی در دو مورد سبک زندگی و ایجاد امید و نشاط اجتماعی ورود پیدا کنند.

وی افزود: طبق نظرسنجی ها در سه ماهه اول دولت سیزدهم امید مردم به دولت افزایش غیرقابل باوری داشته است و باید دولتمردان تلاش کنند این امیدواری مردم پایدار شود و از بین نرود.

امامی با اشاره به ظرفیت های استان خراسان رضوی، اشاره کرد: باتوجه به ظرفیت های خراسان رضوی، این استان می تواند نقشه تحول فرهنگی ۱۰ ساله را با بسیج همه توان، تدوین کند.

وی بر شناخت زیست بوم در تدوین نقشه فرهنگی اصرار کرد و اظهار داشت: رویکرد در تدوین نقشه مهندسی فرهنگی مسئله شناسی نباشد، بلکه زیست بوم گرایی باشد؛ چونکه مسئله انگاری صرف ذهن را منفعل می کند. بر این اساس مدیران فرهنگی ابتدا باید مطمئن شوند که زیست بوم را می شناسند و سپس به سمت تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان بروند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اعلان اینکه اگر پنج شأن حاکمیت شورای فرهنگ عمومی احیاء شود ادارات کل فرهنگ و ارشاد استانها به جایگاه حکمران فرهنگی استان تبدیل می شوند، اضافه کرد: هدایت، نظارت، حمایت، مشارکت و مباشرت پنج شانی است که باید احیاء شود. این یک جهاد مقدس بوده و نیازمند یک تفاهم همگانی است.

وی با تاکید بر این که مشارکت فرهنگی مردم باید احیاء شود، اشاره کرد: ما وظیفه داریم زمینه مشارکت فرهنگی مردم را فراهم نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، امامی فعالسازی کارگروه های شورای فرهنگ عمومی را از دیگر اقدامات اساسی خواند و اظهار داشت: اگر این کارگروه ها تشکیل شده و دستورکارها در این کارگروه ها چکش کاری شود، شوراهای فرهنگ عمومی کاربردی تر می شود و وضعیت فعلی ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی تقویت دبیرخانه شوراهای فرهنگ عمومی استانها را از دیگر اقدامات شورای فرهنگ عمومی کشور دانست و افزود: تقویت دبیرخانه چهار راه حل دارد که شامل انتصاب خبره ترین کارشناس با پست مناسب، تجمیع تمامی شوراهایی که اعضای مشترک با شورای فرهنگ عمومی دارند ذیل شورای فرهنگ عمومی استان، اختصاص اعتبارات مناسب و تقویت دبیرخانه و احیای کارگروه های تخصصی از راهکارهای تقویت شوراها می شود.

منبع:

1400/09/08
22:07:17
5.0 / 5
509
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس دونی