نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

اقوام و مذاهب یک فرصت برای رسیدن به نگاه واحد هستند

اقوام و مذاهب یک فرصت برای رسیدن به نگاه واحد هستند

به گزارش لباس دونی زاهدان_ایرنا_ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: ایران اسلامی دارای رنگین کمانی از اقوام و مذاهب است که بعنوان یک فرصت میتوان از آن برای رسیدن به نگاه و گفتمان واحد بهره برد.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا آیت الله مصطفی محامی روز پنجشنبه در نشستی با ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهوری در امور اقموام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهارداشت: همراهی، همدلی و همزیستی اقوام و مذاهب در سیستان وبلوچستان مشهود است اما متاسفانه به دلیل استفاده نادرست از ظرفیت مرز و قاچاق موادمخدر چهره استان در افکار عمومی منفی جلوه داده شده و مخابره نشدن خبرهای خوب عامل بد بینی خیلی از مردم در نقاط مختلف کشور شده است.
وی خواهان استمرار سفر و حضور مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی در سیستان وبلوچستان شد و اضافه کرد: عدم آشنایی کافی از فضا سبب می شود تا افراد تحت تأثیر حرف و حدیث ها قرار گیرند که در صورت تداوم حضور و افزایش رفت و آمدها به استان شناخت ها بیشتر و عاملی برای معرفی چهره واقعی استان خواهد بود.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: رفت و آمد بزرگان، علما، فرهیختگان و چهره های اثرگذار در جامعه به استان می تواند نگاه ها را تغییر داده و به تدریج عامل همدلی و همراهی بیشتر افراد باشد.
وی افزود: به جهت اینکه اقوام و مذاهب مختلف احساس مشارکت و نقش آفرینی در تصمیم گیری ها داشته باشند بهتر است تا شبکه یا شورایی از افراد نخبه، فرهیخته و جمع های موثر از اقوام و مذاهب مختلف را تشکیل دهید که در این صورت دارای شبکه فعال کارشناسی خواهید بود.
آیت الله محامی تصریح کرد: شناسایی و معرفی ظرفیت ها و شخصیت های هر منطقه مهم می باشد چونکه در بعضی موارد افراد اثرگذار شناخته شده نیستند.
وی افزود: نیروهای جوان و با استعداد از بین اقوام و مذاهب مختلف در سطح کشور وجود دارند که باید این استعدادهای بالقوه تبدیل به بالفعل و سپس تقویت و به کار گیری شوند.
همچنین در ابتدای این دیدار مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی بر ضرورت ایجاد شفافیت و آگاهی در سطح جامعه تصریح کرد و اظهار داشت: در ایران اسلامی وحدت یک تاکتیک نیست بلکه استراتژی نظام است و حرکت عالمانه همراه با افراط و تفریط نیست.
ماموستا عبدالسلام کریمی افزود: باید با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری امت واحده را بسازیم و اختلافات ظاهری بین اقوام و مذاهب را رفع نماییم که چنین کاری مانعی برای سو استفاده دشمنان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: اقوام موجود در ایران گل های گلستان خداوند هستند و در عین اختلاف سلیقه، هدف و دل های ما یکسان است.
مشاوررییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذاهب خاطرنشان کرد: رسالت علما بعنوان افسران جنگ نرم مبارزه با اختلافات و پیشگیری از ایجاد رخنه دشمنان در میان مردم است و برای رسیدن به اهداف همه باید دست به دست هم دهیم.منبع:

1400/09/04
20:35:10
5.0 / 5
480
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس دونی