دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب گردید

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب گردید

لباس دونی: سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی طیبه عزت اللهی نژاد را بعنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حکم عزت اللهی نژاد نوشته است: «با عنایت به تجارب کاری و سوابق باارزش علمی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی تان و به استناد تبصره(۴) ماده(۱) بخشنامه اجرائی قانون ساماندهی مد و لباس، به سبب این حکم بعنوان «دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس» منصوب می شوید.
- برنامه ­ریزی و تلاش در جهت تقویت فرهنگ و معرفی هرچه بهتر هویت ایرانی ـ اسلامی با استفاده از ظرفیت تولید کنندگان و طراحان داخلی پوشاک
- همکاری و همفکری با سایر اعضای کارگروه در جهت تشویق و تشویق عموم مردم خصوصاً جوانان به استفاده از پوشاک وطنی با الگوهای بومی
- ساماندهی فرهنگی ـ هنری طراحان پارچه و لباس کشور در قالب پشتیبانی از ساختار مناسب همچون تشکیل خانه طراحان پارچه و لباس ایران»
سرپرست معاونت امور هنری همین طور با اهدای لوحی از خدمات مریم پورشهابی دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.
محمود شالویی در تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: «تلاش های بسیاری در زمینه مد و لباس در کارگروه انجام شده و رویدادها و جشنواره هایی برگزار شده است اما فعالیتهای این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و ضرورت دارد تعامل با تشکل ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه های استانها برای برنامه ریزی و فعالیت در این عرصه تقویت شود.
مریم پورشهابی در ادامه اظهار داشت: «در این دوره تلاش شد که با همکاری و تعامل با تشکل ها و اصناف و همین طور استانها برنامه های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب صورت گیرد و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می کنم.»
طیبه عزت اللهی نژاد در ادامه مراسم اظهار داشت: «در حوزه زیبایی شناسی بومی فعالیت می کنم و بر مبحث خودتزیینی که چندان به آن توجه نشده است، تمرکز دارم. هیچ کاری به نحو مطلوب صورت نمی گیرد مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوار هستم تمام سرزمین ایران در زمینه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که سبب شده ایران هزاران سال سربلند خودرا از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوار هستم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.»
طیبه عزت اللهی نژاد متولد ۱۳۵۷ دارای دکتری پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است و تا حالا مقالات و کتاب های مختلفی از او انتشار یافته که کتاب خودتزیینی زنان ترکمن، درآمدی بر انسان شناسی زیبایی شناسی همچون آثار عزت اللهی نژاد است.
منبع:

1400/09/02
16:24:30
5.0 / 5
724
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , زیبایی , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس دونی