در بازدید وزیر فرهنگ از طرح های سینمایی سازمان سینمایی حوزه هنری مطرح شد

خبرهایی از شورایعالی سینما تا خودکفایی در تولید کاغذ

خبرهایی از شورایعالی سینما تا خودکفایی در تولید کاغذ

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از طرح های سینمایی سازمان سینمایی حوزه هنری از طریق اندازی «شورای عالی سینما» با حضور رئیس جمهوری و هم خودکفایی کشور در صنعت تولید کاغذ تا یک سال و نیم آینده اطلاع داد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمهدی اسماعیلی با بیان این خبر اظهار داشت: با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری درحال راه اندازی شورایعالی سینما هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در تولیدات سینمایی هیات امنای جدیدی برای بنیاد فارابی انتخاب گردید که این هیات با تحلیل و انتخاب دقیقی صورت گرفته به شکلی که بتواند بخش های محتوایی و ریل گذاری ها و پشتیبانی های مالی و اقتصادی را تأمین کند.
اسماعیلی همینطور درباره مبحث تأمین کاغذ مورد نیاز کشور اظهار داشت: ما همه زیرساخت های لازم را در اختیار داریم و تا یک سال ونیم آینده حدودا در صنعت تولید کاغذ به خودکفایی لازم خواهیم رسید.
وزیر فرهنگ بیان نمود: هفته گذشته با محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری جلسه ای داشتیم و امیدواریم زمان بندی دقیق با برنامه روشن تدوین نماییم تا به ۸۰درصد تولید مورد نیاز در حوزه نشر و کتاب برسیم.
وی با بیان اینک در طول یک سال، حدود ۳۰۰هزار تن احتیاج به تولید کاغذ داریم، اضافه کرد: این رقم هم اکنون رقم پایینی است، ولی زیرساخت های آن فراهم است کارخانه های کاغذ در مازندران، استان فارس و خوزستان داریم که اگر آنها را هم فعال و از سویی مدیریت واردات و حمایت های لازم و تسهیلات را داشته باشیم، می توانیم (به خودکفایی تولید کاغذ) امیدوار باشیم.

1400/08/15
11:50:23
5.0 / 5
785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی