معرفی برگزیدگان ششمین دوره دوسالانه خوشنویسی ایران

معرفی برگزیدگان ششمین دوره دوسالانه خوشنویسی ایران

لباس دونی: قزوین در اختتامیه ششمین دوره دوسالانه ملی خوشنویسی ایران  برگزیدگان این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا ششمین دوره دوسالانه خوشنویسی ایران ۲۶ مهر پایان یافت و برگزیدگان این جشنواره ملی به شرح زیر معرفی شدند:
در بخش نستعلیق مصطفی عابدینی از قزوین، محمدجواد شکوهی فرد از البرز و حامد فقیهی از قم به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند، همین طور علیرضا مطلبی از مازندران، سید پیمان سادات نژاد از ایلام، علی حسینی از کردستان، ابراهیم دلاوران از خوزستان، احمد صباحی کیا از ایلام، حمید احمدی از تهران، هادی آقایی از البرز، رسول آقامیری از اصفهان و صابر میکائیلی از کردستان شایسته مورد تقدیر قرار گرفتند.
فاطمه مقیمی از خراسان رضوی، شیرین کرمی از تهران در بخش بانوان و نیما حسن پور از مازندران در بخش جوانان نستعلیق نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
محمود رحیمی عهد از تهران، حمید رضا خداکرمی از بوشهر و محمد اندرز از بوشهر نیز در بخش شکسته نستعلیق رتبه های یک تا سوم را کسب کردند.
در بخش شکسته نستعلیق نیز از مریم ذوالقدر از قزوین، حافظ رنجبر از کردستان، امیر دانش مراغی از آذربایجان شرقی، مجتبی محمد علیپور از البرز، مهدی منصوری از ایلام شایسته مورد تقدیر قرار گرفتند، همین طور در بخش بانوان شهربانو نجفی از تهران، فاطمه کاظمی از قزوین و در بخش جوانان میثم صدری از تهران مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش ثلث نیز مجید داستانی از قم، علی احسان پور از مشهد و علی سلطانی از همدان رتبه های اول تا سوم را کسب کردند، در این بخش نیز از احمد خوانساری از قم، احسان کاظمی از تهران، رحیم خلیلی از خراسان رضوی و در بخش بانوان از طیبه رمضانی از تهران تقدیر به عمل آمد.
مجید سعید کافی از استان سمنان و محمدنعیم جوادی از قم، سحر فرید از استان قم نیز در بخش نسخ، رتبه اول تا سوم را کسب کردند و از محمد گودرزی از قم، حمید مکانیک از خراسان رضوی، محمد بازیار از گلستان و در بخش بانوان از زهرا شیرازی پور از البرز تقدیر گردید.
در بخش نقاشی خط نیز رتبه اول تا سوم به ترتیب توسط شمس الدین مرادی از تهران، فاطمه حسنی از سمنان و مهدی زمانی از البرز کسب شد و از لیلا موسوی از تهران، هادی هنردوست از همدان و مهسا دواچی از خراسان رضوی تقدیر گردید.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا در این دوره از جشنواره ۱۱۴۱ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که یک رکود در طول ۶ دوره برگزاری این دوسالانه شمرده می شود.
بعد از بررسی این آثار توسط هیئت انتخاب، ۲۵۰ اثر به مرحله حضوری نویسی بخش مسابقه راه پیدا کردند که در رشته های نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ و نقاشی خط با هم رقابت کردند.
در بخش نمایشگاهی نیز ۲۰۰ اثر برگزیده از ۲۲ تا ۳۰ مهر ماه در سرای تاریخی عالی قاپو و نگارخانه بانو در سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین در معرض دید عموم قرار دارد.
نمایشگاه آثار رقابتی ششمین دوسالانه خوشنویسی در مجموعه دولتخانه صفوی واقع در مجموعه دولتخانه صفوی در ابتدای خیابان سپه برگزار می شود، همین طور نمایشگاه آثار اساتید و بخش بانوان ششمین دوسالانه خوشنویسی در فرهنگسرای بانو واقع در چهارراه هشت بهشت و نمایشگاه نقاشی خط ششمین دوسالانه خوشنویسی در نگارخانه استاد محصص واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد قزوین در بلوار آزادگان(غیاث آباد) برپاست.
منبع:

1400/08/03
10:00:47
5.0 / 5
926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس دونی