نامه کودکان ایران به کودکان جهان

نامه کودکان ایران به کودکان جهان

لباس دونی: تعدادی از کودکان ایران در نامه ای سرگشاده خطاب به همسالان خود در سراسر دنیا، روز جهانی کودک را تبریک گفته و صلح و دوستی را بجای جنگ و نفرت، برای عموم بچه ها و مردم کشورهای مختلف آرزو کرده اند.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این نامه که به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ خورشیدی صادر شده، از طرف مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیرخانه هفته ملی کودک بعد از ترجمه، به سفارتخانه های مستقر در تهران ارسال می شود تا به دست بچه های دیگر کشورها برسد.
متن نامه کودکان ایران خطاب به کودکان جهان را در ادامه می خوانید:
«ما کودکان ایران به همه کودکان دنیا سلام می نماییم، ما همان هایی هستیم که به قول بزرگترها شیرینی زندگیشان هستیم و در حرفهایشان آرزو دارند ما همیشه شاد باشیم و هیچ چیز رویا و دنیای ما را خط خطی نکند. اما دنیای ما وقتی خط خطی می شود که بزرگترها به ما توجه نکنند و خنده های ما کمرنگ شود.
ما همه را دوست داریم و می خواهیم بین آدمها و کشورها هیچ گاه جنگ و دعوا نباشد.
ما آشتی را دوست داریم. محبت و شادی را، هدیه دادن و هدیه گرفتن را، لبخند زدن به یکدیگر را، صلح و دوستی را. ما می خواهیم همه با چهره خندان، شبیه هم باشند.
چرا ما باید قربانی جنگ آدم بزرگ ها شویم. ما از کلمه های قهر، دشمنی، گریه، جنگ و دعوا بیزاریم و حتی دلمان نمی خواهد از این کلمات دیکته بنویسیم. دنیای ما کودکان، دنیای رنگ، آرامش، پرنده، طبیعت پاک و آسمان آبی است. ما هر وقت کودکان گرسنه را در جهان می بینیم از غذاخوردن هم بدمان می آید. می خواهیم همه بچه ها در دنیا شاد باشند و خوشحال، لباس داشته باشند و غذا و همه به گردش بروند، کلاس درس داشته باشند و آموزش ببینند و بزرگترها حرفهایمان را بشنوند.
ما دلمان می خواهد بزرگترها را مجبور نماییم نقاشی بکشند با موضوع آشتی و دوستی. ما کودکیم و می خواهیم به بزرگترها بگوییم اگر می خواهید ما باور نماییم که دوستمان دارید با هم خوب و مهربان باشید و اگر ما را دوست دارید همه تفنگهایتان را دور بیندازید و به حرف ما گوش کنید.
ما دلمان می خواهد دنیا جایی باشد که بتوانیم در آن شاد و خوشحال آواز بخوانیم.
ما از بزرگترها می خواهیم کاری نکنند ما چشمهایمان خیس شود و دلمان بشکند.
آدم بزرگها حواسشان باشد اگر می خواهند دنیایی شاد برای بچه ها بسازند باید مثل ما بچه ها با هم مهربان باشند.
ما آدمهایی را دوست داریم که بچه ها را دوست داشته باشند و برای آنها وقت بگذارند. ما برای همه بزرگترها دعا می نماییم که خدای مهربان یاورشان باشد تا آنها هم ما را یاری کنند. به امید روزهای خوش زندگی با حال خوش کودکی.»
بنا بر اعلام، هفته ملی کودک امسال از ۱۶ تا ۲۲ مهر، یادواره شهید علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای در سراسر ایران برگزار می شود.
منبع:

1400/07/18
11:49:31
5.0 / 5
843
تگهای خبر: آرامش , آموزش , لباس , نقاشی‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس دونی