بهره برداری از یکهزار و ۵۰۰ کلاس درس تا آخر سال جاری در خوزستان

بهره برداری از یکهزار و ۵۰۰ کلاس درس تا آخر سال جاری در خوزستان

به گزارش لباس دونی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان اظهار داشت: یکهزار و ۵۰۰ کلاس درس تا آخر سال جاری در استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا علی قربانی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از یک مدرسه ۶ کلاسه در شهرستان تازه تاسیس کرخه بیان نمود: تا آخر مهر سال جاری ۷۵۰ کلاس درس و تا آخر سال جاری یکهزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان بهره برداری و تحویل آموزش و پرورش می شود.
وی اظهار داشت: تکمیل پروژه های مدرسه سازی کار سختی است اما درحال رایزنی با وزارت خانه هستیم تا بهسازی و تعمیر مدارس در مدت زمان کمتری صورت گیرد.
قربانی اضافه کرد: خیران مدرسه ساز خوزستان با کمک ۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریالی در صدر مشارکت خیران کشور هستند و دولت تلاش دارد تا کمک نماید پروژه های آموزشی سریعتر کامل شود.
وی بیان نمود: امروز با مشارکت بانک ایران زمین یک مدرسه ۶ کلاسه با مساحت هزارو ۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۳۲۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیاردریال در شهر دارخوین شهرستان شادگان و یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای کاظم حیدر شهرستان کرخه با مساحت ۸۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۱۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۹ میلیاردریال به بهره برداری رسید.
رییس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان هم بیان نمود: بیشتر از ۲ دهه است که مجمع خیران مدرسه ساز استان درحال فعالیت است و این نهاد در استان توانسته در ردیف رتبه های برتر کشور قرار گیرد.
زیبا صالحپور اضافه کرد: سال گذشته از یکهزار و ۳۰۰ کلاس درس ساخته شده در استان ۹۰۰ کلاس با کمک خیران ساخته شد و این مجمع موفق شد جایگاه ممتاز را در کشور کسب کند.
استان خوزستان در بحث مدرسه سازی و مشارکت خیران مدرسه ساز در صدر کشور قرار دارد.
در ۲ سال قبل ۲ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در خوزستان ساخته شده است.
شهرستان کرخه در شمال خوزستان، با جدا شدن ۲ شهر و بیشتر از ۱۰۰ روستا از شهرستان شوش، بعنوان بیست و هشتمین شهرستان خوزستان ارائه شد.


منبع:

1400/07/07
09:41:35
5.0 / 5
584
تگهای خبر: آموزش , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی