خبرهایی از جشنواره قصه گویی و کانون پرورش فکری

خبرهایی از جشنواره قصه گویی و کانون پرورش فکری

دبیر بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی از برگزاری بخش قصه گویان به زبان اشاره و اعلام فراخوان برای طراحی و ساخت دکور این دوره از جشنواره اطلاع داد.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، محمد گودرزی دهریزی، در حاشیه نشستی با اعضای دبیرخانه بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی اعلام نمود: یکی از طرح هایی که در این دوره اجرا می شود بخش قصه گویان فراگیر (قصه گویی به زبان اشاره) است که سال جاری به صورت آزمایشی در استان تهران برگزار می شود.
او اظهار نمود: استان تهران در مرحله استانی ۱۰ نفر از قصه گویان زبان اشاره خویش را گزینش و به مرحله منطقه ای معرفی می کند. در مرحله منطقه ای بعد از رقابت سه قصه گوی برتر به مرحله پایانی راه می یابند و بعنوان برگزیده در اختتامیه قصه های خویش را اجرا می کنند.
دهریزی در انتها سخنانش اظهار داشت: امیدواریم با ارزیابی نتایج این رقابت که به صورت آزمایشی برگزار می گردد و بررسی دیگر زوایای این بخش، سال آینده بتوانیم بخش قصه گویان فراگیر را بعنوان یکی از بخش های اصلی جشنواره در کل کشور برگزار نماییم.
مدیرکل آفرینش های فرهنگی کانون هم در بخشی از این نشست تصریح کرد: ساخت و طراحی دکور جشنواره بیست وسوم به مربیان فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار می شود.
افسون امینی اضافه کرد: بر این اساس فراخوانی از سوی آفرینش های فرهنگی کانون برای مربیان ارسال و از آنها دعوت می شود تا طرح های پیشنهادی خویش را برای دبیرخانه ارسال نمایند. بعد از داوری طرح های رسیده با طراح یا طراحان برگزیده قراردادی برای ساخت دکور بسته خواهد شد.
همینطور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خبر دیگری اعلام کرد، مهدی علیزاده، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی ابوالقاسم سلیمانی را بعنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون انتخاب کرد.
مهدی علی اکبرزاده در این حکم به "شایستگی ها و سوابق ارزشمند" سلیمانی اشاره و از او خواسته است "ضمن برقراری تعامل و ارتباط موثر با رسانه ها و نهادهای خبری و اطلاع رسانی و با ملاحظه ظرفیت های برون مرزی بخصوص منطقه ای کانون و همکاری در برگزاری جشنواره ها و همایش های کشوری و بین المللی و همینطور در زمینه احصاء بازخورد افکار عمومی و تحلیل فعالیتهای کانون در جامعه بخصوص کودکان و نوجوانان و تهیه و انتشار گزارش ها و همینطور کوشش برای بهبود ارتباطات درون سازمانی اهتمام ورزد".
مدیرعامل کانون در حکم سلیمانی ابراز امیدواری کرده است "با اتکال به خداوند متعال، پیروی از منویات مقام معظم رهبری در سیاست های ریاست محترم جمهوری و با توجه به اهداف و برنامه های مصوب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن جلب همکاری و مشارکت معاونت ها، دفاتر ستادی و مدیران استانی در جهت تحقق اهداف، مأموریت ها و وظایف محوله قدم های موثری بردارد."
سلیمانی پیشتر هم مسئولیت هایی مانند مدیریت مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون و مدیرکلی کانون استان البرز را در کارنامه خود ثبت کرده است.
بر طبق این خبر سلیمانی با حفظ سمت، سرپرستی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز را هم بر عهده دارد.منبع:

1400/05/20
23:56:44
5.0 / 5
546
تگهای خبر: جشنواره , طراحی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی