معاون فرهنگی وزارت ارشاد عنوان كرد

توجه به پژوهش های علمی فرهنگی در جشنواره امام رضا(ع)

توجه به پژوهش های علمی فرهنگی در جشنواره امام رضا(ع)

لباس دونی: معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در كارگروه فرهنگی هفدهمین جشنواره بین المللی بنیاد امام رضا(ع) اظهار داشت: یكی از موضوعات مغفول در برنامه های این جشنواره توجه به پژوهش های علمی و فرهنگی است كه خوشبختانه مقرر است از سال آینده در جشنواره حضور داشته باشد.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، كارگروه فرهنگی هفدهمین جشنواره بین المللی بنیاد امام رضا(ع) با سوژه فعالیت های فرهنگی این جشنواره روز چهارشنبه (۱ اسفندماه) با حضور دكتر محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اصغر كاراندیش؛ معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیئت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، محمودرضا برازش؛ مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع)، ایوب دهقانكار؛ مشاور اجرای معاونت امور فرهنگی و علی غیاثی ندوشن؛ مدیركل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران كل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۷ استان، بوسیله ویدئو كنفرانس، در سالن همایش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد در این جلسه با اشاره به شخصیت و جایگاه امام رضا (ع) در فرهنگ ایران اظهار داشت: خوشبختانه این جشنواره به بركت نام این امام عزیز همواره منشأ خیر بوده است و برنامه ها و فعالیت هایی هم كه به نام ایشان مزین هستند، توانسته اند در شكوفاسازی استعدادها كمك كنند. برای خود افتخاری می دانیم كه سهم كوچكی در فعالیت های فرهنگی بنیاد امام رضا (ع) داشته باشیم.
او بر لزوم كیفی شدن این برنامه ها اصرار كرد و اظهار داشت: یكی از موضوعات مغفول در برنامه های این جشنواره توجه به پژوهش های علمی و فرهنگی است كه خوشبختانه مقرر است از سال آینده در جشنواره حضور داشته باشد. امید است این پژوهش ها منجر به افزایش معرفت از این امام بزرگ باشد.
علی اصغر كاراندیش، معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت ارشاد و رئیس هیئت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع) باز در این جلسه اظهار داشت: همواره سعی شده است نسبت به بالا بردن كیفیت برنامه ها و هماهنگی ستاد با استان ها اقدام نماییم.
او افزود: در تخصیص اعتبارات با استان ها مشكلاتی به وجود آمده است كه با قول های مساعدی كه داده شده، امیدوارم تا آخر سال این موانع برطرف شوند.
محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع) باز در این برنامه با اشاره به تغییرات انجام شده در بعضی از برنامه های این جشنواره در دوره جدید اظهار داشت: با عنایت به كارشناسی های انجام شده در معاونت امور فرهنگی، بعضی از برنامه ها و فعالیت های جشنواره با یكدیگر ادغام شده اند. برای نمونه پارسال هشت برنامه در حوزه شعر داشتیم كه در سال جدید این برنامه ها در چارچوب چهار برنامه اجرا خواهند شد. همین طور برخی برنامه ها به صورت دوسالانه برگزار می گردند.
او بیان كرد: قرار شد در سال آینده در استان ایلام با عنایت به درخواست این استان فعالیتی درباره اربعین اجرا شود. در استان های مرزی باز برنامه ای با هدف همدلی و دوستی میان اقوام و ادیان برگزار می گردد.
در ادامه ایوب دهقانكار، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ایده آل معاونت امور فرهنگی آن است كه بتواند از تمامی برنامه های جشنواره امام رضا(ع) در استان ها حمایت كند. در برنامه های سال آینده جشنواره امام رضا(ع) باز بر دو سوژه تكیه شده است؛ نخست بحث پژوهش محوری و جنبه اسنادی آثار و نكته دوم باز توجه به بُعد بین المللی فعالیت ها و برنامه ها.
او اظهار نمود: معاونت امور فرهنگی امسال از برنامه های جشنواره امام رضا(ع) در ۱۱ استان حمایت كرده و كل اعتبار اختصاص داده شده برای این مساله سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال بوده است. دو میلیارد و ۶۳۰ هزار ریال از این اعتبارات در چارچوب قسط اول به استان ها پرداخت شده و منتظر تخصیص بودجه برای پرداخت های بعدی هستیم.
علی غیاثی ندوشن، مدیركل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باز در این جلسه اظهار داشت: یكی از شاخص های ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استان ها برگزاری باكیفیت برنامه های جشنواره امام رضا (ع) است كه امیدوارم استان ها در برگزاری برنامه های خود در سال آینده با تلاش مضاعف اقدام نمایند.1397/12/03
13:01:12
5.0 / 5
5052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی