ظروف سفالی در ارتباط با دوره اشكانی در ابهر كشف شد

ظروف سفالی در ارتباط با دوره اشكانی در ابهر كشف شد

لباس دونی: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از کشف ۲ کوزه سفالی تاریخی در شهرستان ابهر اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از بررسی های اولیه مشخص شد که این سفال ها متعلق به دوره اشکانی است.


حسنعلی فضلی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: بعد از دریافت گزارش های مردمی، کارشناسان حوزه یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری نیروی انتظامی شهرستان ابهر به منطقه شریف آباد اعزام شدند و مأموران در بازرسی از یک منزل، ۲ کوزه سفالی تاریخی را کشف کردند.
وی افزود: یکی از مهم ترین دغدغه ها در مورد آثار باستانی هر کشور، حفاظت و نگهداری اصولی از آنها در مقابل فرسایش گسترده در گذر زمان و شرایط جوی است که در این راستا انجام مطالعات گسترده و اقدامات مرمتی بسیار ضروریست.
فضلی تصریح کرد: یگان حفاظت میراث فرهنگی با همراهی و همکاری عموم مردم به ثبت وضعیت اثر و اعلام تغییرات فرسایشی آنها شامل محوطه، تپه ها، بناها و پل ها می کند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با همکاری سازمان های مردم نهاد، میراث بانان افتخاری و همینطور دستگاههای امنیتی و انتظامی به صورت شبانه روزی از بناهای تاریخی و محوطه های باستانی این استان مراقبت و محافظت می کنند.
فضلی تصریح کرد: هم استانی ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییرات و فرسایش در آثار استان، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به صورت مشارکت اجتماعی و دوستدار میراث فرهنگی، اطلاع دهند.منبع:

1400/01/15
11:30:22
5.0 / 5
1010
تگهای خبر: دستگاه , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس دونی