مونسان:

میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می كند

میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می كند

به گزارش لباس دونی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: میراث فرهنگی از راه اندازی موزه های علوم و فنون برای دانش آموزان که روایتگر تاریخ کشورها است، حمایت می کند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علی اصغر مونسان روز یکشنبه در حاشیه نوزدهمین نشست از سلسله نشست های گفت و گوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاههای مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول اضافه کرد: مدیران آموزش و پرورش پیشنهاد ایجاد موزه های علوم و فنون را داشتند که درخواست به جایی است. در همه کشورهای دنیا این موزه ها وجود دارد که علاوه بر روایت گری تاریخ، به صورت کارگاه های آموزشی نیز ایفای نقش می کنند.
وی افزود: این مورد مورد حمایت ماست و به صورت مشترک می توان روی آن برنامه ریزی کرد.
مونسان اظهار داشت: موضوعات فراوان مشترکی میان دو وزارت خانه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی وجود دارد که می تواند کمک کننده بهتر انجام ماموریت ها باشد. حجم موضوعات میان این ۲ وزارت خانه و مشارکت همکاران هم بسیار است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: میراث فرهنگی و حفاظت از میراث فرهنگی دستاوردهای انسانها است؛ افرادی که در طول تاریخ برای کشور این افتخارات را آفریدند. همین طور این انسان ها تربیت یافته مرکز آموزش و تربیت کشور بودند. بدین سبب وزارت آموزش و پرورش هم در تولید دانش و تربیت انسان ها نقش ایفا کرده است و امروز از دستاوردهای این وزارت خانه و انسان هایی که در طول تاریخ به کشور کمک کرده اند، پاسداشت می شود.
مونسان خاطرنشان کرد: در بخش میراث فرهنگی موزه هایی وجود دارند که در همه جای دنیا یکی از مراکز بازدید دانش آموزان است؛ چونکه دستاوردهای کشورها را به دانش آموزان ارائه می کنند و هویت ملی دانش آموزان را نشان می دهند.
وی افزود: هم اکنون گروه های دانش آموزی از موزه ها بازدید دارند، اما این حجم می تواند بیشتر شود. از وزیر آموزش و پرورش درخواست داشتیم بازدید چند باره دانش آموزان در سال از موزه ها به صورت یک ابلاغ باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همین طور درباره کمک به تربیت نیروی انسانی در بخش حرفه ای و مرمت بناهای تاریخی عنوان کرد: هنرستان ها می توانند در این بخش به یاری وزارت میراث فرهنگی بیایند و در تربیت نیروی ماهر و اشتغال کشور اثرگذار باشند.
مونسان با اشاره به اینکه در بخش گردشگری اماکن تاریخی بسیاری در اختیار آموزش و پرورش است، اظهار داشت: این اماکن در بخش موزه و اقامتگاه می توانند کمک کننده باشند؛ چونکه تربیت نیروی مورد نیاز در بخش گردشگری مهم می باشد، در حال حاضرنیاز به آموزش در این عرصه وجود دارد، بدین سبب این موضوعات با یک تفاهمنامه اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: برای تمام دانش آموزان تخفیف و بازدید رایگان از اماکن در نظر گرفته شده و تمام امکانات در اختیار این افراد است تا به صورت گروهی از این اماکن بازدید کنند.
ستاد ملی مقابله با کرونا محور تصمیم در باره سفرهای نوروزی است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همین طور درباره سفرهای نوروزی توضیح داد: محور تصمیم در این خصوص ستاد ملی مقابله با کروناست، روز گذشته تصمیم گرفته شد که در شهرهای قرمز و نارنجی سفر ممنوع باشد و درباره ۳ دسته سفر صحبت شد.
مونسان تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که اگر وزارت بهداشت بخواهد تمام هتل ها در نوروز تعطیل شوند، اما این مورد به انتشار کرونا نه مهار آن کمک می نماید.
نوزدهمین نشست از سلسله نشست های گفت و گوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاههای مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول با حضور علی اکبر مونسان؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استان هاو مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری سراسر کشور و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و بوسیله شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد.منبع:

1399/12/17
13:22:52
0.0 / 5
1026
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی