سردار رضاییان:

بدون كنترل و اشراف بر اطلاعات عمقی جامعه نمی توان ظاهر آن را كنترل كرد

بدون كنترل و اشراف بر اطلاعات عمقی جامعه نمی توان ظاهر آن را كنترل كرد

به گزارش لباس دونی مرکزی دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب کشور اظهار داشت: بدون کنترل و اشراف بر اطلاعات عمقی جامعه نمی توان ظاهر آن را کنترل کرد.


سردار مهدی رضاییان دوم اسفندماه در چهارمین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان مرکزی، ضمن اشاره به سه هدف کلان سلامت اجتماعی، معیشت اجتماعی و شرافت انسانی، اظهار نمود: نباید از شرافت انسان ها غفلت کرد چونکه بطور قطع با غفلت از آن صدمه می بینیم و در مبحث شرافت انسان ها مساله تشویق هم مطرح است.
وی با تکیه بر اینکه در این دوران بحث دستوری را دنبال نمی نماییم، اما بطور قطع باید به دنبال ترغیب و تشویق بود، اظهار داشت: نگاه ما به مبحث عفاف و حجاب تشویقی است و دین هم چنین سفارشی دارد، هرچند که در دین ما مساله بهشت و جهنم هم مکرر تکرار شده است و هرچه به سمت عمل نیک حرکت نماییم بطور قطع بهشت را در اختیار خواهیم داشت.
رضاییان ضمن اشاره به اینکه در این نشست مسائل درون سازمانی دارات بیشتر مدنظر قرار گرفت، اضافه کرد: علاوه بر درون سازمان، باید به اماکن عمومی جامعه، مناطق حاشیه نشین و فضای مجازی که بر حوزه های دیگر تأثیر دارند، هم توجه داشت، این فضاها هر کدام نگاه ویژه می طلبد، اما باید به تأثیر و تاثرات هر فضا بر فضای دیگر هم توجه کرد.
وی ضمن اشاره به آمارهای حوزه عفاف و حجاب که علت و معلول یکدیگر هستند، اظهار داشت: آمار واحدهای صنفی متخلف در حوزه مد و لباس، آرایشگاه و باشگاه ها نشان داده است که بدون کنترل و اشراف بر اطلاعات عمقی جامعه نمی توان ظاهر آن را کنترل کرد. زمانی می توان به کنترل رسید که آمار و اطلاعات را در اختیار داشته باشیم.
دبیر شورای سیاست گذاری عفاف و حجاب و کشور ضمن اشاره به اقدامات ایجابی و فرهنگی و اینکه این اقدامات اصلی ترین و موثرین اقدامات قلمداد می شوند، اظهار داشت: در کنار اقدامات ایجابی، اقدامات نظارتی هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در کنار آن هم اقدامات سلبی باید مدنظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: بر مبنای مصوبه ۴۲۷ شورایعالی انقلاب فرهنگی ۳۳ دستگاه با وظایف اختصاصی و ۸۴ دستگاه با وظایف عمومی مشخص شدند و هر دستگاهی که از بودجه های دولتی به هر شکلی استفاده می نماید، دارای وظیفه فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب است و باید بار دیگر این وظایف مورد توجه قرار گیرد.
رضاییان با اشاره به اینکه صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه ها و... وظایف برون سازمانی مهمتری نسبت به وظایف درون سازمانی دارند و باید در این راستا فعالتر عمل کنند، اظهار داشت: نقشه مهندسی فرهنگی کشور دو سال پیش تهیه شده است و به تازگی با ائمه جمعه استان ها جلساتی برگزار شده است تا بتوان این نقشه را بعنوان جامع ترین سند فرهنگی کشور به خوبی به اجرا رساند و پیاده کردن و بومی سازی این نقشه و راهکارها می تواند در بحث عفاف و حجاب بسیار موثر باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه شهرهای مانند قم، مشهد و خمین هدف ویژه هستند و شاهدیم که در فضای مجازی سرمایه گذاری بیشتری در برابر آنها صورت می گیرد، اضافه کرد: فضای مجازی مدیریت نمی گردد مگر اینکه دستگاههای اجرایی دخیل شوند تا در جهت وظایف خود در فضای مجازی هم فعال شوند.
دبیر شورای سیاست گذاری عفاف و حجاب کشور با تکیه بر اینکه فضای مجازی بهترین بستر برای فعالیتهای مختلف فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی است، اظهار داشت: اگر افراد در این فضا با چاشنی های خلاف عفت عمومی فعالیت داشته باشند، باید مورد برخورد قرار گیرد و هر دستگاهی باید در حوزه مأموریت خویش را به انجام برساند.
وی ضمن اشاره به اینکه مقرر شده است که ستاد عفاف و حجاب در ۹ کلانشهر کشور و در سطح مناطق فعال شود، اظهار داشت: تبلیغات شهری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، باید فرهنگ و شرافت انسانی مکررا یادآوری شود و از کارهای تبلیغاتی خلاف عفت عمومی هم جلوگیری شود، خیلی از استان ها محیط ها و پارک های اختصاصی بانوان را بوجود آورده اند که می تواند فضایی مناسب برای فعالیتهای فرهنگی و ورزشی را مهیا کند.
رضاییان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای اصلی ایجاد تحول فرهنگی استفاده از خلاقیت ها و نوآوری هاست و باید از این خلاقیت ها نهایت بهره برداری را داشت.
منبع:

1399/12/05
14:03:42
0.0 / 5
1048
تگهای خبر: خلاقیت , دستگاه , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی