كاوه صباغ زاده:

ساختن فیلم متفاوت در وضعیت یكنواخت سینمای امروز دشوار است

ساختن فیلم متفاوت در وضعیت یكنواخت سینمای امروز دشوار است

به گزارش لباس دونی کارگردان «رمانتیسم عماد و طوبا» اظهار داشت: تمام فیلمهای امروز سینمای ما شبیه هم شده است و انگار کسی اهل ریسک کردن نیست، چه بازیگر چه فیلمساز، در چنین شرایطی ساختن فیلم متفاوت و همراه کردن بازیگران با چنین فیلم هایی خیلی مشکل است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نشست خبری فیلم رمانتیسم عماد و طوبا از نشست های حاشیه ای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر امروز با حضور کاوه صباغ زاده (کارگردان)، مهدی صباغ زاده (تهیه کننده)، الناز حبیبی (بازیگر)، شهرام نجاریان (مدیر فیلمبرداری)، محسن دارسنج (طراح چهره پردازی)، پگاه احمدی (تدوین گر )، آرام موسوی (طراح لباس) و محمدرضا میرزا محمدی (طراح صحنه) اجرا شد.
در ابتدای نشست کاوه صباغ زاده با آرزوی سلامتی برای علی انصاریان درباره فیلم دوم خود، اظهار داشت: این فیلم نسبت به فیلم قبلی ام ایتالیا ایتالیا به این علت که همه زندگی عماد و طوبا در کل عمرشان را روایت می کرد، کار سخت تری بود و این مساله کار را پیچیده می کرد.
وی اضافه کرد: برای تولید کار هم درگیر ویروس کرونا شدیم و همه این موارد دست به دست هم داد که رمانتیسم عماد و طوبی فیلم پیچیده ای باشد.
پس از آن مهدی صباغ زاده تهیه کننده این فیلم در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کنید این فیلم گیشه پسند خواهد بود و پرفروش اظهار داشت: من فکر می کنم بله، تا به این جا مخاطب با فیلم ارتباط برقرار کرده و حال همه با آن خوب بود و همه با حال خوب از سینما خارج شدند و این مساله مهم ترین اصل است.
او تاکید کرد: این اثر درباره تحکیم بنیاد خانواده است و امیدوارم مورد استقبال مردم قرار بگیرد.
بعد از صحبت های فیلمبردار این فیلم، پگاه احمدی تدوینگر توضیح داد: این فیلم ژانر تازه ای در سینمای ما است و به سبب حجم بهره گیری از جلوه های ویژه تدوین سختی داشت. من اهتمام کردم در امتداد فیلمنامه و افکار کارگردان پیش بروم.
در ادامه صباغ زاده در پاسخ به این پرسش که نظری درباره حذف بخش نگاه نو جشنواره دارد اظهار داشت: نخستین فیلم من در سالی بود که بخش نگاه نو نبود و همه در یک سطح داوری می شدند. به نظر من حذف بخش نگاه نو اتفاق خوبی است و با این روند فیلم ها به خوبی قضاوت می شود.
بعد از توضیح درباره جلوه های بصری فیلم، کاوه صباغ زاده با تاکید براینکه فیلم من بیشتر در فضای شاد است تا رمانتیک، اضافه کرد: برای فیلم بعدی ام، نمی خواهم خودم را تکرار کنم و درامی رئال و عاشقانه خواهم ساخت.
مهدی صباغ زاده اظهار داشت: این فیلم مخارج سنگین و فیلمنامه پیچیدگی های زیادی داشت و فیلمبرداری آن سه ماه زمان برد. اما در نهایت می توانم بگویم که از نتیجه کار راضی هستم و این اعتقاد ربطی به رابطه پدر و پسری ما ندارد.
صباغ زاده ابراز امیدواری کرد مردم در سلامت به تماشای فیلم ها بنشینند چون با رعایت پروتکل های بهداشتی اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
پس از آن الناز حبیبی با اشاره به اینکه گزینه های زیادی برای ایفای نقش وی وجود داشته است، اظهار داشت: جلسات و نشست های زیادی داشتیم که ببینیم چگونه می شود چنین فیلمی را درآورد. بسیار کار سختی بود.
وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای علی انصاریان اضافه کرد: جای علی انصاریان امروز بسیار خالی است.
کاوه صباغ زاده در ادامه و در پاسخ به کیفیت خروجی فیلم بیان کرد: این بهترین کاری است که از دست گروه برمی آمد و بهتر از این ممکن نبود یا دست کم از دست ما برنمی آمد.
وی در پاسخ نسبت به صحنه های فانتزی فیلم اظهار داشت: زندگی پر از تضاد است و هیچ فیلم فانتزی ای نمی گردد ساخت جز این که تضاد رئال و واقعیت باشد.
شهرام نجاریان فیلمبردار هم بیان کرد: به رغم تمام سختی ها این کار برایم ارزش داشت و جسارت در این کار برجسته است نگاه جسورانه ای که امروز وجود دارد و برای من فیلم بردار فرصتی است برای سینمایی که جای آن خالی است. فرصتی است که زندگی ساده آدم ها را ببینیم چیزی که قسمتی از آن دست کم با زندگی همه ما نزدیک است.
مهدی صباغ زاده در آخر اضافه کرد: تشکر از عوامل که همه چیز بجای خودش بود به خصوص تدوین که چیزی زیاد و کم نداشت، نسل جدید خبرنگاران، بازیگران، نویسندگان نوبتشان است که سینما را به مسیری متنوع و فضایی تازه تر ببرند و آنرا از فضای غمگین قبلی خارج کنند.
کاوه صباغ زاده نیز اظهار داشت: تمام فیلم های امروز سینمای ما شبیه هم شده است و انگار کسی اهل ریسک کردن نیست، چه بازیگر چه فیلمساز و این نکته متفاوت این فیلم بود. بازیگران انقدر خودشان را بازی می کنند که از نقش جدید می ترسند اما بازیگران ما پذیرفتند که ریسک کنند و نترسند. ساختن فیلم متفاوت خیلی مشکل است. همراه کردن بازیگران با چنین فیلم هایی خیلی مشکل است.
الناز حبیبی در انتهای این جلسه اشاره کرد: در این دنیای مدرن که تمام زندگی به سمت مدرنیته رفته و همه زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است رمانتیسم عماد و طوبا رویا و رویاپردازی را به تماشاچی هدیه می دهد.منبع:

1399/11/12
21:01:42
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: جشنواره , كیفیت , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس دونی