حجت اشرف زاده: هنرمند نباید از محدودیت ها بترسد

حجت اشرف زاده: هنرمند نباید از محدودیت ها بترسد

به گزارش لباس دونی حجت اشرف زاده اعتقاد دارد كه یكی از طریق های موفق شدن در هنر، دوری از تعصب داشتن در یك حوزه خاص است.


چندی قبل طی صحبت های ایسنا با بعضی از اهالی موسیقی عنوان شد كه فضای آموزش موسیقی در ایران حرفی برای گفتن ندارد و دانشجویان از طریق دانشگاه چندان به جایی نمی رسند. همینطور بعضی از آنها معتقد بودند كه موسیقی دان ها دلال یا بقال نیستند كه تنها متناسب با سلیقه مردم كار كنند و از همراه كردن خلاقیت با كارشان پرهیز كنند. همینطور تمامی این هنرمندان موافق بودند كه سیستم آموزشی ما باید از بنیاد اصلاح گردد چراكه قدیمی و نابه سامان است.
اظهار نظرهای این هنرمندان با گفته های دانشجویان رشته موسیقی و سایر رشته های هنری تأیید می شود؛ چراكه اغلب آنان از آینده شغلی خود نامطمئن و از وضعیت آموزش در دانشگاه ها ناراضی هستند.
همینطور بعضی از دانشجویان از قدیمی بودن محتوای آموزشی خود و سیستم آموزشی هم گله داشتند.
حجت اشرف زاده ـ خواننده پاپ و نوازنده موسیقی ـ در همین راستا به ایسنا اظهار داشت: محتوای درسی دانشگاه ها یك چیز از پیش تعیین شده است كه مؤسسه های آموزشی آنها را تألیف و تأیید كرده و دانشجویان بر مبنای آنها یك سری واحد خاص را می گذرانند. ولی خلاقیت هنرمند است كه سبب پیشرفت وی در كار می گردد نه لزوما تحصیلات آكادمیك؛ چراكه بعضی ها افراد باسوادی هستند ولی خلاقیت خاصی ندارند و حتی امكان دارد اگر ایده ای هم داشته باشند نتوانند آنرا پیاده كنند.
او اضافه كرد: در واقع هنرمند می تواند با هنر خاص خود و خلاقیتش مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید. هنرمندان نباید از محدودیت ها بترسند و باید مدام به دنبال تجربه باشند.
اشرف زاده خاطرنشان كرد: اهالی موسیقی باید از تعصب بر روی یك حوزه خاص و مقدس گرایی دوری كنند و به سمت اتفاقات نو بروند؛ البته امكان دارد گاهی وقت ها با شكست مواجه شوند ولی نباید ناامید شوند و باید تلاش خویش را ادامه دهند. در نهایت كار خوب و نو مخاطب خویش را پیدا خواهد نمود و موفق خواهد شد.
این هنرمند در انتها اظهار داشت: برای رسیدن به اتفاقات و تجربه های نو باید ریسك كرد و به روز بود. در واقع یك هنرمند مدام باید مطالعه داشته باشد و از اتفاقات نو در جامعه هنر آگاه باشد كه از فضای حرفه ای هنر دور نماند. افراد جوانی كه كار موسیقی می كنند باید سهم بیشتری را در موسیقی ایران از آن خود كنند.1397/10/30
13:53:00
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: خلاقیت , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس دونی