رئیس مركز روابط عمومی وزارت بهداشت:

ترویج فرهنگ عاشورایی نیازمند كارهای فرهنگی و هنری فاخر است

ترویج فرهنگ عاشورایی نیازمند كارهای فرهنگی و هنری فاخر است

به گزارش لباس دونی رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ و اندیشه عاشورایی نیازمند كارهای فرهنگی و هنری فاخر هستیم كه در استاندارد حرفه ای و تخصصی تهیه شده باشد.به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی بنیاد رودکی کیانوش جهانپور در حاشیه بازدید از تمرین موسیقی نمایش علمدار به همراه سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با عنایت به علاقه ای که شخصاً به موسیقی آیینی دارم، به نظرم کار ارزشمندی است و امیدوارم با عنایت به اهداف خیرخواهانه اثر مورد استقبال عموم مردم قرار بگیرد. ما برای ترویج فرهنگ و اندیشه عاشورایی بطور قطع نیازمند کارهای فرهنگی و هنری فاخر هستیم که در استاندارد حرفه ای و تخصصی تهیه شده باشد. این ها نمونه هایی است که در آینده می تواند تکثیر شود.

وی با اشاره به اینکه همه گیری کرونا تأثیر منفی در ابعاد مختلف زندگی بشر و در همه جای دنیا گذاشته، عنوان کرد: در این میان حوزه فرهنگ و هنر بیشترین لطمه را به لحاظ اقتصادی دید. البته این مورد فقط مختص کشور ما نیست. تمام تلاش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا در ماه های اخیر این بوده که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، بتوانیم به صورتی هم زیستی مسالمت آمیزی کنار کرونا داشته باشیم.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: در موسیقی نمایش علمدار همه نکات بهداشتی به دقت رعایت شده بود که اقدام بسیار مثبتی است و امیدوارم حین اجرا هم این دقت نظر وجود داشته و فتح بابی برای شروع مجدد اجراهای هنری همچون برنامه های موسیقی باشد.
جهانپور بیان کرد: البته به کسانی که بیماری زمینه ای دارند به هیچ وجه سفارش نمی گردد در برنامه های جمعی شرکت نمایند. اما به گروه های دیگر که برای آرامش و بهداشت روان خودشان فکر می کنند و نیاز به ارتباط مجدد با محافل فرهنگی هنری دارند؛ سفارش می نماییم حتما با رعایت اصول بهداشتی، شست وشوی مکرر دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این برنامه ها حاضر شوند.
وی افزود: برای گروه های فرهنگی هنری نیز سفارش می شود امکان ارتباط آنلاین و مشاهده این اجراها را به صورت زنده برای مخاطبانی که مشکلاتی برای حضور در رویدادهای هنری دارند برقرار کنند تا آنها هم از این امکان استفاده کنند.
جهانپور افزود: زندگی بشر و به خصوص در دهه های اخیر با عوامل فشارزای روانی که در زندگی همه وجود دارد، فارغ از عنصر فرهنگ، ادبیات و هنر امکان پذیر نیست. باید به سمتی برویم که سبک زندگی مان به صورتی سبک مبتنی بر سلامت روان باشد. البته در این سلامت روان آن چه اهمیت دارد، آموزش مهارت های روان است. بطور قطع یکی از مهارت های بهداشت روان و یکی از مسیرهایی که افراد می توانند آرامش روانی را تجربه کنند، پیوند و نزدیک شدن با عناصری مثل ادبیات، فرهنگ و هنر است.
او در آخر تصریح کرد: یکی از فاکتورهای توسعه هر کشور، میزان استفاده و ارتباطی است که افراد با آثار فرهنگی و هنری برقرار می کنند. ما هم اگر بخواهیم این مسیر را طی نماییم باید به صورتی مروج و توسعه دهنده ارتباطات و پیوندهای افراد با فرهنگ و هنر باشیم. زندگی دور از ادبیات، فرهنگ و هنر بطور قطع مشکل تر و دشوارتر خواهد بود. ما برای کاهش رنج بشر، حتما به عالم هنر و پیوند نزدیک تر افراد به آثار هنری نیازمند هستیم.منبع:

1399/06/25
13:10:29
5.0 / 5
1950
تگهای خبر: آثار هنری , آرامش , آموزش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس دونی