سفیر ایران در چین:

توسعه روابط میان اعضای جاده ابریشم لازم است

توسعه روابط میان اعضای جاده ابریشم لازم است

ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به لزوم توسعه و تقویت روابط و مبادلات فرهنگی میان كشورهای عضو مسیر یك كمربند - یك جاده اظهار نمود: روابط فرهنگی چین و ایران باوجود شیوع ویروس كرونا همچنان رو به رشد است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا «محمد کشاورز زاده» روز شنبه در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای مسیر یک کمربند یک جاده در پکن ضمن تبریک به چین که ضمن مهار و کنترل ویروس کرونا این نمایشگاه بزرگ را دایر کرده است ابراز امیدواری کرد با کنترل کرونا روابط فرهنگی و تجاری میان کشورهای مختلف همچون ایران و چین به روال عادی برگردد و دو کشور بتوانند مانند قبل همکاریهای خودرا در زمینه های مختلف توسعه دهند.
وی از طرح یک کمربند - یک جاده بعنوان یک فرصت مهم برای کشورهای عضو این مسیر یاد کرد و اضافه کرد: ایران مایل به توسعه روابط همه جانبه با کشورهای عضو این مسیر همچون چین است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در ادامه سخنانش با مروری بر توانمندی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، حضار و شرکت کنندگان را به بازدید از غرفه ایران در این نمایشگاه دعوت کرد.
کشاورز زاده با یاداوری اینکه ایران، شرق و غرب را به یکدیگر متصل می کند و می تواند در اجرای پیشنهاد کمربند و جاده نقش مثبتی ایفا کند اشاره کرد: ایران و چین به سبب اینکه هر دو از کشورهای مهم و با سابقه دیرینه هستند، می توانند همکاری هایشان را در بخش های انرژی و زیرساخت و همین طور در ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی فراهم آورند.
پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای در امتداد یک کمربند یک جاده امروز شنبه با حضور جمهوری اسلامی ایران در پکن انجام شد.
این رویداد فرهنگی به میزبانی دفتر اطلاع رسانی شهرداری پکن و به همت انتشارات «ماه پکن» و با مشارکت کشورهای عضو مسیر کمربند و جاده در پارک المپیک پکن برگزار شده است از آنجائیکه این رویداد اولین رویداد مهم فرهنگی در چین پس از شیوع ویروس کرونا در ۱۰ ماه پیش است از اهمیت زیادی برخوردارست.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این نمایشگاه با راه اندازی یک غرفه، توانمندی ها و دستاوردهای صنایع دستی و هنر ایرانی را در معرض دید و علاقه بازدید کنندگان قرار داده است.
در غرفه ایران انواع فرش و قالی دستباف، صنایع دستی چوبی، زعفران و تابلو فرش های دستباف در معرض دید عموم قرار گرفته است.
روز سه شنبه به نام روز فرهنگ ایران نامگذاری شده است و مقرر است در این روز موسیقی ایرانی در این نمایشگاه نواخته شود.
این نمایشگاه در چارچوب پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاقه پکن (ICCIE) و یکی از بخش های نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات ۲۰۲۰ چین (CIFTIS) است که از روز گذشته در پکن دایر شده است.


1399/06/15
21:36:48
5.0 / 5
2131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی