رونمایی از الحسین سفینه النجاه بعنوان شعار اربعین ۹۹ در رادیو

رونمایی از الحسین سفینه النجاه بعنوان شعار اربعین ۹۹ در رادیو

در مراسمی با حضور معاون صدای رسانه ملی و رئیس سازمان حج و زیارت، از شعار اربعین سال 99 رونمایی گردید.مراسم رونمایی از شعار اربعین ۹۹ با حضور حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در تمور حج و زیارت، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، رشیدیان معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان حج و زیارت، حامد فاتحی مدیر رادیو اربعین، مدیران شبکه های رادیویی و تعدادی از دوستداران دوده (ع) در ساختمان شهدای رادیو اجرا شد. امسال عبارت «الحسین سفینه النجاه» بعنوان شعار اربعین انتخاب شده است.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: شهید سردار سلیمانی و ابومهدی همچون افرادی هستند که سود کردند. مقام معظم رهبری هنگام خواندن نماز میت سه بار گفتند که جز خوبی از او ندیدیم. این ها افرادی هستند که از دنیا پلی برای آخرت ساختند.

حجت الاسلام و المسلمین نواب اضافه کرد: اسلام در مقاطع مختلف شعارهای خاصی را بیان کرده است. از نبی مکرم اسلام محمد (ص) منقول است که شعار باید نام خدا را به همراه داشته باشد، دوم اینکه انرژی زا، هدایت گر، آرمانی و وحدت آفرین باشد.

وی اظهار داشت: شعار اسلام همین سلام است که ایجاد محبت کرده و باب گفتگو را باز می کند. شعار اربعین به معنای حضور زوار در این مراسم نیست. حج هم انجام نشد، اما شعار داشت.

حجت الاسلام و المسلمین نواب همین طور اظهار داشت: امیدواریم زودتر نسیم رحمت الهی، بیماری کرونا را از جهان بردارد.

تدابیر ویژه رادیو برای ماه محرم و اربعین

شاه آبادی، معاون صدای رسانه ملی در این مراسم اظهار داشت: امام حسین را نمی توان از این مردم جدا کرد. کرونا که هیچ، هر چیز دیگری هم که باشد، عشق و اعتقاد مردم به این دستگاه عظیم که سرنوشت دنیوی و اخروی همه ی ما به آن وابسته است، با این حادثه ها و ده ها حادثه بزرگتر از اینها تغییر نخواهد کرد بلکه شکل های اجرایی آن باید تغییر کند.

وی اضافه کرد: ما باید چنین مهارتی داشته باشیم و بسترساز آن باشیم که با همه اتفاقات و تحولات، شکل متداوم و همیشگی آنرا به شرایط نوینی تبدیل نماییم که به آن احتیاج داریم.

شاه آبادی اظهار داشت: بدین سبب همانگونه که نماینده ولی فقیه فرمودند، دوستی و محبت به امام حسین (ع) ریشه در اعماق وجود مردم جهان دارد و منحصر به شیعه و مسلمانان هم نیست؛بنابراین ایران که ام الغرای اسلام است و این کشور که پایگاه تشییع علوی است، یک رسالت و تکلیف مضاعفی دارد به جهت اینکه با این تحولات خودش را هماهنگ کند. صدای جمهوری اسلامی که زبان جمهوری اسلامی هست، طبیعتاً در این راستا باید به وظایف خود عمل کند.

وی اشاره کرد: از ستاد مرکزی اربعین و بزرگوارانی که همه ساله برای بزرگداشت اربعین حسینی تلاش می کنند، تشکر می کنم. میهمانان عزیز و ارجمندی که حضور دارند هر ساله در این مراسم تکالیف و مسولیتهایی برعهده داشته و امسال هم خواهند داشت.

وی اضافه کرد: مردم عزیز و خوب کشور دوست و برادر ما عراق و متولیان آن هرساله در اربعین حسینی تلاش بسیار زیادی انجام می دهند و پذیرای میلیون ها زائر حسینی هستند و امسال هم به صورتی دیگر حتما در این راستا خدمات ارزشمندی انجام خواهند داد.
نهضت عاشورایی و حسینی همیشه زنده است

شاه آبادی افزود: واقعیت این است که نباید بگذاریم امروز به بهانه کرونا، هجمه و حمله ای صورت بگیرد ولو به ظاهر نباید بی احترامی و توهینی به این مراسم اتفاق بیفتد اما در واقع تلاشی است به جهت اینکه این سفره کم رنگ تر و از اهتزاز این پرچم کاسته شود.

وی اضافه کرد: همه مردم ایران متحد و یک پارچه اند به جهت اینکه امسال عزای حسینی را باشکوه تر از گذشته برگزار کنند؛با رعایت تمامی دستور العمل های بهداشتی. خانه های خودرا تبدیل به حسینیه های کوچکی کرده و قلب ها و منازل و محیط های خودرا تبدیل به حسینیه های کوچکی خواهیم کرد. از کلام بزرگان بهرمند می شویم؛صدای حسینی را بشنویم؛نغمه های حسینی را بشنویم.

وی اظهار نمود: نه فقط برای مسلمانان که ورای سیاست و مرزهای نژادی و عقیدتی، دوستی امام حسین (ع) موجب جوشش و حرکت در میان انسان ها شده بلکه خیلی از انسانهای آزاده در طول تاریخ، حرکت خودشان را در زیر شعارها و پیام های نهضت عاشورا گذاشته اند و این حرکت روشنی بخش، همچنان زنده است و ادامه خواهد داشت.

شاه آبادی اضافه کرد: همانطور که شرایط متفاوت مردم جهان با سال های پیش می طلبد، امیدواریم در ارتباط با عزای امام حسین(ع) که در واقع عزا نیست بلکه احیای مظلومیت عاشورا هست، شاهد تحولاتی در این راه باشیم.

معاون صدا در ادامه اظهار داشت: همانطور که صحبت مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب و روشنی بخش حرکت بود، اگر ما مراسم عظیم سال های گذشته را نداشتیم اما شور امام حسین (ع) در دل های همه روشن است و امسال هر خانه ای، حسینیه خواهد بود و در هر خانه ای پرچم عزای امام حسین(ع) و احیای شعائر امام حسین (ع) برپا می شود.

وی عنوان کرد: این محرومیت از تجمعات و جلسات، تشنگی مردم ما را بیشتر و بیشتر می کند و حب به امام حسین را بیشتر می کند نه اینکه خدای ناکرده بنا به آن چیزی که در قلب برخی از بدخواهان این ملت میگذرد، مردم خدای ناکرده نسبت به این مسیر سرد بشوند.

شاه آبادی اظهار داشت: ستاد اربعین کشور هم در امتداد انجام وظایفش در طول سال جلسات و تعاملات نزدیک با دولت عراق را داشته و هماهنگی های لازم را برای پیش بینی سناریوهای مختلف داشته باشد هنوز هیچ کسی نمی تواند راجع به شرایط اربعین پیش بینی دقیقی داشته باشد.

وی عنوان کرد: امسال بسیار بعید است که قادر باشیم مثل سالهای، این حرکت را کمافی السابق داشته باشیم. اما به هر حال وظیفه ستاد اربعین این بوده که در چهارچوب شرایط موجود، پیش بینی های لازم را داشته باشد که بتواند شور و شعور حسینی را در جای جای این مملکت و این کره خاکی ان شاالله گسترش دهد.

وی افزود: اگر ما به صورت فیزیکی آنجا حضور نخواهیم داشت اما مسلما رسالت رادیو و وسائل ارتباط جمعی الکترونیک در این ایام بیشتر خواهدشد. من این را به عزیزانمان در رادیو تلویزیون و خصوصاً رادیو اربعین تبریک می گویم که امسال شاید مسولیتشان نسبت به سنوات ماضی افزایش بیشتری پیدا کرده و توفیق پیدا می کنند که رسانه ای باشند برای بسط شعار حسینی، آن هم در این ایام. شعارهای عاشورایی، شعارهای اربعین که همیشه یکی از حرکتهای محرم و صفر برای احیا کردن این شعارها و بالابردن این شورهای انسانی است، همچنان ادامه خواهدداشت.

شاه آبادی اظهار نمود: رادیودر سال های گذشته نقش بسیار مهمی را خصوصاً در روزهای اربعین ایفا می کرد. رساندن پیام برای ایجاد هماهنگی در میان اقشار مختلفی که در این راه خدمت می کردند و می خواستند با زائران ارتباط برقرار کنند قسمتی از این رسالت بود که امیدواریم امسال بتواند این نقش را با مسولیت بزرگتری ایفا کند.

در این جلسه که به مدیریت فاتحی مدیر رادیو اربعین و میزبانی معاونت صدای رسانه ملی برگزار شد، رشیدیان معاون وزیر ارشاد و رئیس حج و زیارت نیز سخنرانی کرد پس مداحی ذاکر دوده حاج محسن طاهری، پوستر، تیزر تلویزیونی و رادیویی شعار «الحسین سفینه النجاه» با حضور مسئولین اربعین حسینی رونمایی گردید.


1399/05/15
22:19:51
5.0 / 5
2003
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس دونی