دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بنیان رفتن به سمت تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است

بنیان رفتن به سمت تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است

به گزارش لباس دونی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكید بر انجام كارها برای استقرار فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار داشت: بنیان رفتن به سمت تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است.


سعیدرضا عاملی امروز (جمعه، سوم مرداد) در مراسم انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز ما وارث کتابی هستیم که میراث همه انبیای الهی و خون دل خوردن ها در طول تاریخ است و برای توسعه و تعمیق آن وظیفه سنگینی داریم.
وی اضافه کرد: همه کارهای ما باید در امتداد استقرار فرهنگ قرآنی در جامعه باشد. روزگاری داشتن یک حافظ قرآنی آرزو بود؛ ولی حالا قُرّایی در همه سنین و قدرت رقابت در عرصه بین المللی داریم و جهان با خیرگی به ما نگاه می کند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با تدبیر رهبری وظیفه جامعه اسلامی را گسترش فرهنگ قرآنی می دانیم؛ برای اینکه بنیان رفتن به سمت تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است. به فرموده پیامبر اکرم (ص)، قرآن سیدالکلام و مهم ترین متن تاریخ بشریت در طول تاریخ است که باید به آن خدمت نماییم.

در انتخابات امروز که برمبنای نتایج آن دو اتحادیه قرآنی (اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل های قرآنی) منحل می شوند و یک اتحادیه واحد برای انجام امور مؤسسات تشکیل می شود، ۶۶ نفر برای تصدی ۱۵ عضو هیئت رئیسه و ۱۵ نفر برای تصدی ۲ عضو هیئت بازرسان نامزد شده اند. همین طور هیئت رئیسه ۳ نفر عضو علی البدل و هیئت بازرسان نیز یک نفر عضو علی البدل خواهند داشت که برای سه سال انتخاب خواهند شد. همین طور در این انتخابات، ۵۹۰ نفر رأی اعضای موسسات قرآنی کشور شرکت خواهند کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در حکمی مهدی محمدی دبیر هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی را بعنوان رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت منصوب نمود.
سیدعباس صالحی دوشنبه گذشته (۳۰ تیر) در وبینار انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت با اعلان اینکه هم اکنون اساسنامه و انتخابات پیش رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل های مردمی قرآنی ایجاد می کند، ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات، نظم و اخوت بیشتر یک انتخابات خوب را داشته و در فضای اطمینان به پیش برویم.
سه روز پیش نیز عبدالهادی فقهی زاده در نشست مدیران استانی اتحادیه های موسسات و تشکل های قرآن و عترت سراسر کشور، بر روند برگزاری انتخابات سالم و باشکوه اتحادیه های تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت اصرار کرد و اظهار داشت: وظیفه همه ماست در نهایت اخوت و برادری ایمانی و با رعایت انصاف و عدالت، در برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نقش آفرینی نماییم.
وی با تاکید بر به رسمیت شناختن دو اتحادیه موجود اظهار داشت: از نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تا روز سوم مرداد سال جاری که روز برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت است، با هر دو اتحادیه موجود ( اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل های قرآنی) همکاری کامل ادامه خواهد داشت.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به ضرورت همکاری با اتحادیه های استانی توسط ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها نیز با همین رویکرد با هر دو اتحادیه تعامل و همکاری مناسب داشته باشند. مهدی محمدی نیز قبل از این از برگزاری انتخابات اتحادیه مدغم کشوری در ادارات ارشاد استانها خبرداده بود.منبع:

1399/05/03
15:46:01
5.0 / 5
2385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی