پیشكسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی درگذشت

پیشكسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی درگذشت

لباس دونی: استاد «عیسی رستمی» نوازنده دوتار و پیشكسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی بر اثر مبتلاشدن به كرونا از دنیا رفت.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی روز پنجشنبه در پیامی درگذشت "عیسی رستمی" نوازنده دوتار و پیشکسوت موسیقی مقامی استان را به جامعه فرهنگی و هنری تسلیت گفت.
در متن پیام تسلیت ناصر نبی زاده آمده است: باور کردنی نبود خبر درگذشت هنرمند فرهیخته موسیقی مقامی استان «استاد عیسی رستمی» هنوز زمزمه جانمان بود نوای زیبای دوتار او، صلابت او بر صحن و پنجه ی هنرمندانه اش بر ساز.
وی افزود: من و همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درگذشت این هنرمند برجسته را به جامعه هنری استان و هنرمندان شهرستان قائنات تسلیت عرض می نماییم. خداوند روح این عزیز را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و به خانواده ایشان صبر عطا نماید.
عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین بخش زهان شهرستان زیرکوه بود که از سال ۱۳۶۱ برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان دکتر علی شریعتی شهر قاین شد و در ۱۶ سالگی باتوجه به ادامه جنگ تحمیلی و ادای دین به فرمان رهبر کبیر انقلاب عازم جبهه های نبرد شد که مدت ۶ ماه در این سنگر مقدس سابقه ایثارگری دارد.
این هنرمند به جهت علاقه به موسیقی محلی از دوران نوجوانی آواز محلی را دنبال می کرد و از سال ۱۳۷۸ به صورت تجربی دوتار نوازی را آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۸۲ از محضر استاد عزیز تنها و استاد ذوالفقار عسکریان بهره برد.
وی ضمن نوازندگی دوتار به جهت علاقه به خوانندگی محلی از دوران نوجوانی و جوانی دراین زمینه نیز فعالیت داشت و مسوول گروه موسیقی مقامی سرآهنگ شهرستان قاینات بود که سال های متمادی با انجمن موسیقی قاین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در اجرای کنسرتهای موسیقی، جشنواره های موسیقی مقامی در شهرستان و استان خراسان جنوبی بعنوان نوازنده و داور همکاری داشت.
استاد رستمی از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز همکاری داشت که آثار ارزشمندی از دوتار و آوازش در آرشیو شبکه خاوران موجود است.
پیشکسوت موسیقی مقامی در صورتیکه ۵۲ سال سن داشت، در شهر قاین درگذشت.منبع:

1399/05/02
23:41:23
5.0 / 5
2496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس دونی