معاون پرورشی آموزش و پرورش:

هم افزایی در كارهای فرهنگی اثربخشی را بیشتر می كند

هم افزایی در كارهای فرهنگی اثربخشی را بیشتر می كند

به گزارش لباس دونی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هم افزایی در عرصه فرهنگی كشور اثربخشی فعالیت ها را بیشتر می كند و این فعالیت ها را داری جذابیت برای مخاطبان خواهدنمود.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در نشست مشترک با مدیرکل هنرهای دستی و تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه مرجعیت فرهنگی و هنری برای کل کشور دارد و هر نهادی که کار فرهنگی انجام می دهد باید از الگو های این وزراتخانه استفاده نماید.
وی افزود: کارهای فرهنگی و هنری ما باید به کارهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیوند بخورند و پیوندی بین رخدادهای فرهنگی و هنری آموزش و پرورش با وزارت ارشاد برقرار شود که می توانند بر این فعالیت ها نظارت داشته باشند تا نتایج خوبی به دست بیاید.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: هم افزایی در این حوزه بسیار با اهمیت می باشد همه نهادهای فرهنگی کشور همچون وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش باید با یکدیگر هم افزایی داشته باشند برای اینکه اثربخشی فعالیت ها چند برابر خواهد شد و جذابیت بیشتری برای مخاطبان خواهد داشت.
کاظمی اشاره کرد: شرایط خاص و حاد کنونی می طلبد با سرعت الگوهای جدید را در اختیار یکدیگر قرار دهیم و یک تجربه گردانی دراین زمینه صورت گیرد و ظرفیت های قانونی را در اختیار سایر نهادها و بخش ها قرار بدهیم.
وی ادامه داد: سیاست گذار بخش فرهنگ و هنر در کل کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است پس باید ظرفیت های قانونی را در اختیار سایر بخش های فرهنگی قرار بدهد مساعدت هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش های فرهنگی کشور منجمله آموزش و پرورش می تواند داشته باشد در این قسمت راهگشاست و تابحال هم همین گونه بوده است.
وی به توسعه و تجهیز کتابخانه های مدارس اشاره و اشاره کرد: یکی از کارهای مشترک ما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک به توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانه است که این امر را در تجهیز کتابخانه های مدارس مشاهده کرده ایم اما همچنان به کمک های مادی و معنوی این وزارتخانه نیازمندیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلفی مانند کارهای قرآنی و کارهای فرهنگی و هنری همکاری داشته ایم و همچنان تمایل داریم این همکاری نزدیکتر شود برای اینکه همه ما یک ماموریت را دنبال می نماییم و خیلی زیبنده است تا در کنار یکدیگر قرار بگیریم.
جشنواره جوانان یکی از موفق ترین جشنواره هایی است
هادی مظفری مدیرکل هنرهای دستی و تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تشکر و تقدیر از تشکیل جلسه مشترک اظهار داشت: مدت ها بود که منتظر این جلسه مشترک بودیم معاونت پرورشی وظیفه اجتماعی شدن و هنری شدن دانش آموزان را برعهده دارد و محل کشف استعدادهای دانش آموزان هم در این معاونت است.
وی افزود: این معاونت جای بسیار حساس و تاثیرگذاری است، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در کنار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حوزه های موثر در هنر و فرهنگ دانش آموزان هستند.
مدیرکل هنرهای دستی و تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ماموریت معاونت پرورشی و فرهنگی با به انتها رسیدن دوره تحصیلات متوسطه دوم تمام می شود و این وزارتخانه هم در حیطه دانش آموزی خیلی ورود نداشته است و حلقه وصل پس از مدرسه و پیش از ورود به جامعه وجود ندارد و لزوم دارد بیشتر از قبل به یکدیگر نزدیک شویم تا این حلقه وصل شکل بگیرد.
مظفری به جشنواره جوانان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: جشنواره جوانان یکی از موفق ترین جشنواره هایی است که حالا هم در آستانه بیست و هفتمین دوره آن هستیم این جشنواره نظیر المپیادهای دانش آموزی است و مختص افراد زیر ۲۵ سال است.
او همینطور اظهار داشت: دانش آموزان بیشتر از آن که تمایل داشته باشند در مسابقات فرهنگی و هنری رتبه و مقامی کسب کنند نیاز به حضور در آن فضا و اتمسفر را دارند و آشنا شدن با استادان و مربیان درجه یک کشور افتخاری است که به آن بیشتر نیاز دارند.
مدیرکل هنرهای دستی و تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: یکی از راهکارهای ایجاد حلقه وصل بین جشنواره جوانان و دانش آموزان این است که برگزیده های مسابقات دانش آموزی در جشنواره جوانان حضور پیدا کنند استعدادهای بسیاری در این جشنواره کشف شده اند که قادر هستند آسان تر به عرصه حرفه ای وارد شوند.
همیاری و همکاری وزارت ارشاد و آموزش و پرورش
علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش نیز در این نشست اظهار داشت: اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما کمک نکند در حوزه دستی تجسمی نمی توانیم موفق باشیم برای اینکه در این عرصه هزینه ها بسیار سنگین است.
وی افزود: اگر بعضی از مسابقات برگزار نشود شاید بتوانیم بگوییم بعضی از هنرها و صنایع دستی از بین می رود و ما با برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به تداوم این هنرها و صنایع قوام می دهیم.
رمضانی اظهار داشت: در کانون های فرهنگی و تربیتی ۲۲ انجمن داریم که انجمن هنرهای دستی و تجسمی یکی از آنهاست.
وی اشاره کرد: انتظار ما این است که بتوانیم یک فعالیت مشترک مانند تولید کتاب و یا تولید محتوای ویژه دانش آموزان را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم.منبع:

1399/04/23
12:01:47
5.0 / 5
2295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی